Ignalina prisijungė prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename”

Sausio 27-ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir 75-osios Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės. Suvokdami šio tragiško Lietuvos istorijos etapo reikšmę ir siekdami pagerbti žydų tautos aukų atminimą, Ignalinos rajono savivaldybė ir Ignalinos krašto muziejus sausio 27 dieną prisijungė prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“.  

Savivaldybės meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Ignalinos krašto  muziejaus direktorė Renata Veličkienė ir kiti atstovai aplankė Ignalinoje esančias žydų kapines ir nužudymo vietas prie Ilgio ir prie Meškerinio ežerų. Buvo uždegtos žvakutes, padėti atminimo akmenėliai. Akcijoje dalyvavo ir mokiniai. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos septintokams mokytojas Albinas Marcinauskas vedė netradicinę pamoką, pasakojo apie holokaustą.  Mokytojas akcentavo, kad žydai buvo Lietuvos piliečiai, todėl jų tragedija ir skausmas yra ir mūsų šalies tragiški istorijos puslapiai. Holokausto metu buvo nužudyta apie 6 milijonai žydų, iš jų 200 tūkstančių žuvo Lietuvoje. Aušvico koncentracijos stovykloje nacistai krematoriumuose ir laužuose sunaikino daugiau kaip 4 milijonus žmonių. 

Renata Veličkienė priminė, kad Ignalinoje žydai pradėjo kurtis XX a. pradžioje. 1939 metais miestelyje buvo 1538 gyventojai, dauguma jų – žydai. Jie turėjo dvi sinagogas, keletą parduotuvėlių. Ignalinos žydų kapinėse žmonės laidoti iki 1941 metų. Ignalinos rajone yra trejos žydų kapinės: Ignalinoje, Linkmenyse ir Dūkšto seniūnijos Tumalinos kaime. Tragiškų įvykių atminimą saugo ir dar trys žudynių vietos Sungirdų miške, Maksimonių kaimo palaukėje ir  Dvariškių miškelyje. Savo kalbą direktorė Renata Veličkienė baigė Heinricho Heinės žodžiais: „Kiekvienas žmogus – tai pasaulis. Po kiekvienu akmeniu guli pasaulio istorija“.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: