L. Kovalevskienės nuotr.

Ignalina šoko ir džiaugėsi vasara

Birželio 3-4 dienomis Ignaliną užvaldė šokis. Antrą kartą organizuotas populiarių šokių festivalis ,,Šokanti Ignalina“ pasveikino vasarą gražiausiose miesto erdvėse. Linijinių šokių kolektyvai spalvingai nušvietė ir puikią nuotaiką paskleidė Ignalinos Laisvės aikštėje, miesto paplūdimyje prie Gavio ežero. Pagrindinis festivalio koncertas ir pramoginių šokių kolektyvų pasirodymai vyko vasaros estradoje, prie Ilgio ežero.  Ignalina sutiko ir sveikino savus šokėjus bei didžiulį būrį svečių: 17-ka linijinių ir 8  pramoginių šokių kolektyvus.  Šoko ir jauni, ir vyresni,  patys ignaliniečiai bei svečiai iš Vilniaus, Kauno, Pabradės, Alytaus, Švenčionių, Molėtų, Zarasų, Ukmergės, Kėdainių, Druskininkų, Rokiškio, Vievio…

Ignalinai atstovavo kultūros centro pramoginių šokių kolektyvai „Viva“, „Mamba“ ir  linijinių šokių kolektyvas „Viva-Mamba“ moterys. Jų vadovė ir viena pagrindinių šventės organizatorių Neringa Kirkilienė džiaugiasi, kad šventė pavyko puikiai, visi kviesti kolektyvai suvažiavo, džiaugsmingai bendravo, puikiai pasirodė, o ir oras festivaliui buvo labai palankus. ,,Praeitų metų festivalis sulaukė labai gerų atgarsių, todėl ir į šių metų šventę atvyko ir jau buvę, ir keletas naujų kolektyvų. Festivalis skleidė  optimistinę žinutę: šokiui joks amžius nėra riba…“,– pasakojo Ignalinos kolektyvų ir festivalyje dalyvavusios Vilniaus šokių mokyklos vadovė N. Kirkilienė.

Festivalis prasidėjo penktadienio vakarą Ignalinos Laisvės aikštėje. Ant suolelių susėdę žmonės puikiai praleido šiltą vakarą. Šokių pertraukėles dainomis užpildė ignalinietis solistas Mantas Bendorius. Ypač gera nuotaika buvo kitą rytą miesto paplūdimyje. Spalvinga 200 šokėjų minia taip gražiai  atrodė prie Gavio ežero, ant gelsvo smėlio. Iš Ignalinos kilęs choreografas, šokėjas  Marijanas Staniulėnas atvirose šokio kūrybinėse dirbtuvėse  dalijosi patirtimi, kvietė įsijausti į muziką, atsipalaiduoti  ir negalvoti apie nieką kitą. Buvo sukurtas bendras draugystės ir taikos šokis.

Šeštadienio vakarą šokiai persikėlė į miesto vasaros estradą. Čia pirmiausia grožėtasi linijiniais šokiais, kurie lyg margaspalvė juosta šokiu užpildė pagrindinį taką. Visi kolektyviai buvo pasveikinti, jiems padėkota, nusifotografuota atminimui. Dauguma kolektyvų Ignalinoje šoko jau ne pirmą kartą, visiems linkėta grįžti ir vėl. Šventinėse akimirkose dalyvavo kolektyvus sveikinęs savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, taip pat Kultūros centro direktorė Giedrė Katinienė, pavaduotoja Marijona Lukaševičienė.

Vėliau šventė persikėlė ant scenos, kur vienas kitą keitė pramoginių ir šiuolaikinių šokių kolektyvai, suvažiavę  iš visų Lietuvos kampelių. Energija ir profesionalumu žavėjo Druskininkų šokių studijos ,,Dosado“ šokėjai, judėjimo džiaugsmą skleidė Kėdainių šokių studijos ,,Izadora“ kolektyvas ,,Žavingosios“, jaunatviškumą – Vilniaus Mykolo Romerio universiteto šokių kolektyvas „Bolero” bei šokėjai iš Vilniaus Maironio ir Emilijos Pliaterytės progimnazijų (,,Svaja” ir  ,,Bolero”). Šaunūs buvo  pagyvenę ir tokie jaunatviški Ukmergės „Vejos” šokėjai bei  Rokiškio kolektyvai „Pašok“ ir “Sirenos”… Spalvingoje ir nuotaikingoje festivalio dviejų dienų programoje pasirodė 18 linijinių ir 11 pramoginių bei šiuolaikinio šokio kolektyvų, iš viso apie 350 šokėjų. Visi kartu jie sukūrė ir Ignalinai dovanojo gražią šventę. Festivalį organizavo Ignalinos rajono kultūros centras.

Lina Kovalevskienė (nuotraukos autorės).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: