Ignalina šventė Laisvę ir džiaugėsi savo krašto talentais

Lietuvos valstybės atkūrimo diena – džiaugsminga ir viltinga šventė, mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – laisvę. Ši šventė buria žmones, bendruomenes ir kviečia pajusti, kad Lietuva – tai mes visi. Vasario 16-ąją ignaliniečiai Lietuvos gimtadienį šventė kultūros ir sporto centre.  Buvo pasidžiaugta jaunaisiais talentais ir geriausiais sportininkais. Nuostabų koncertą dovanojo Utenos kultūros centro ansamblis „Vieversa“. Šventė pradėta „Saulės šokiu“ ir Lietuvos himno giedojimu kartu mažąja atlikėja Airūne Marija Katyšove. 

Ignaliniečius sveikino savivaldybės meras Justas Rasikas, kvietęs džiaugtis laisve ir tuo, kad esame lietuviai. O Ignalinai šie metai, kaip minėjo meras, yra išskirtiniai, nes ji paskelbta Lietuvių kalbos dienų sostine. Tai didelis įpareigojimas ir įvertinimas. Džiaugtasi didžiausiu mūsų turtu – puikiais mokiniais, sportininkais, kūrėjais. Tais jaunais žmonėmis, kurie myli ir garsina savo kraštą ir yra visų mūsų  graži ateitis.  Meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė padėkas ir dovanas įteikė geriausiems metų sportininkams ir Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojams.

Geriausius penkis metų sportininkus išrinko gyventojai. Tai Matas Šurna, 5 vieta (plaukimas), Mantė Steponėnaitė 4 vieta (dviračių sportas), Sniežana Poklikajeva, 3 vieta (badmintonas), Gabrielius Paukštė, 2 vieta ( slidinėjimas, biatlonas) ir Adrija Skudutytė, 1 vieta (motokrosas).

Jaunuosius talentus – 20 mokinių – išrinko savivaldybės sudaryta vertinimo komisija. Šiemet konkursui buvo pasiūlyta 32 kandidatai – kūrybingi, gabūs, pasižymėję meno ir mokslo srityse mokinių. Išrenkant laureatus, buvo atsižvelgiama į pasiekimus įvairiuose konkursuose, rajono ir  respublikinėse olimpiadose, aktyvų dalyvavimą mokyklos ir kitoje veikloje. Mokinių laimėjimai išties labai įvairūs. Apdovanoti jaunieji rajono dailininkai, muzikantai,  skaitovai, gabūs matematikai, literatai, tarmių žinovai.

Ignaliniečius sveikino ir garbūs svečiai. „Laisvės niekas nedovanoja veltui, ją reikia iškovoti…“,– sakė Europarlamentaras Bronis Ropė, visiems linkėjęs gražios šventės, džiaugęsis mokinių pasiekimais ir priminęs, kad Lietuvių kalbos dienų renginys Kovo 11 dieną planuojamas ir Europos parlamente. Seimo narys Gintautas Kindurys kvietė niekada neužmiršti savo istorijos ir už laisvę kovojusių žmonių, nes šalia šventinio džiaugsmo visada gyvi prisiminimai apie tautos patirtus išbandymus.  Seimo nario apdovanojimai už sėkmingą dalyvavimą patriotiniame kūrybos konkurse įteikti Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos mokinėms.

Po oficialiosios šventės dalies scena užleista ansambliui “Vieversa”. Nuostabų reginį kūrė ir buvo šiltai sutikti mažieji ir vyresnieji šio tikrai aukštos meninės klasės kolektyvo šokėjai. Žiūrovai grožėjosi kuriamais vaizdais, vis besikeičiančiais kostiumais ir dovanota puikia nuotaika. Šis ansamblis koncertuoja ne tik savame krašte, bet ir garsiausiuose Lietuvos ir užsienio festivaliuose, jis net du kartus įvertintas aukščiausiu liaudies meno kolektyvų apdovanojimu – „Aukso paukštė“. Po koncerto ansambliui ir jo vadovei Robertai Macelienei įteiktos padėkos, dovanos bei skirti šilčiausi žiūrovų plojimai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: