Ignalinai sukurtas ,,Šuolis” – geriausias projektinis pasiūlymas ,,Išmaniajame mieste”

Birželio 16 dieną Valdovų rūmų kiemelyje surengtas įspūdingas žurnalo ,,Structum“ projekto ,,Išmanusis miestas VII“ baigiamasis renginys, kuriame apdovanoti geriausių projektiniai pasiūlymai, teikti projekte dalyvavusioms savivaldybėms. Kaip ir kasmet projektas subūrė aukštųjų mokyklų, architektūros, urbanistikos bei kraštovaizdžio profesionalų komandas, savivaldybes, taip pat verslo partnerius, ministerijas. Net 41 profesionalų ir studentų komanda varžėsi išmaniai kurdamos Ignalinos, Anykščių, Zarasų, Vilkaviškio, Marijampolės bei Kauno rajonų bei Palangos miesto savivaldybėse.

,,Išmanusis miestas“ – tai pokyčių siekis, veržlumas ir žvilgsnis į ateitį. Ignalina projekte dalyvavo pirmą kartą ir jos pasiūlytos teritorijos sulaukė didelio susidomėjimo. Gauti 5 projektiniai pasiūlymai, iš kurių savivaldybė išrinko nugalėtoją – Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistranto Aisčio Stalaučinsko projektą ,,Šuolis“ (darbo vadovas Linas Naujokaitis), sukurtą Lietuvos žiemos sporto centrui. ,,Dėkojame Aisčiui už drąsą, profesionalumą ir atkaklumą. Šis projektas tikrai yra vienas įspūdingiausių ,,Išmaniajame mieste“,– sveikindamas jaunąjį architektą sakė meras Justas Rasikas. O įspūdinga buvo dar ir tai, kad ,,Išmaniojo miesto VII“ vertinimo komisijos sprendimu Aisčio darbas pateko tarp penkių geriausiai įvertintų projektų bei galiausiai buvo paskelbtas nugalėtoju.

Pristatydamas savo projektą, A. Stalaučinskas sakė, kad Ignalinos gamta, Lietuvos žiemos centro vaizdai jį tiesiog sužavėjo, o  savivaldybėje jis rado didelį palaikymą, supratimą ir norą siekti svarbių pasikeitimų. ,,Sporto ir sveikatingumo centras savo tūrine – erdvine kompozicija įkūnydamas šuolio alegoriją sujungia tris stichijas – dangų, žemę ir vandenį. Kompleksas sukurtas kaip Vilkakalnio kalno tąsa, vietoženklis ir tarptautinės reikšmės traukos centras. „Šuolis“ – įvairias funkcijas jungiantis kompleksas Lietuvos žiemos sporto centro teritorijoje. Šio pastato stoge prasideda kalnų slidinėjimo trasa. Sukurtas šuolio slidėmis tramplinas, taip siekiant atgaivinti šuolio slidėmis sportą Lietuvoje ir nauju architektūriniu štrichu prikeliant istorinę miesto dominantę – prieš keturis dešimtmečius demontuotą trampliną. Šis projektas – naujo Ignalinos miesto raidos etapo – ambicijos transformuotis į išmanųjį sporto kurortą simbolis.“,– taip savo darbą pristato jaunasis architektas.

Tarp penkių geriausiųjų išrinktas dar vienas Ignalinai kurtas puikus ir įspūdingas projektinis pasiūlymas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentės Karolina Martinkėnaitės (vad. Sigitas Kuncevičius) suprojektuota Mineralinio vandens gydykla (Turistų g. 30 teritorija su gretimybėmis). Įmonės ,, Schneider Electric“ dovaną ir Kauno technologijos universiteto studentų grupės Lietuvos žiemos sporto centro komplekso teritorijai sukurtas projektas.

Šventinį renginį vedęs Giedrius Leškevičius perskaitė Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą ir linkėjimus kurti naują Lietuvos veidą, ugdyti savivertę, kuri nulemtų požiūrį į save ir savo šalį. Projekto dalyviams ir partneriams dėkojo ,,Structum“ žurnalo vadovė Ignė Dutova. Visus sveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abromavičius, kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė ir kt. svečiai. Džiaugtasi jaunųjų architektūros ir urbanistikos talentų darbais, dėkota savivaldybėms, kurios ryžosi atsiverti naujoms, inovatyvioms idėjoms. Kalbėjo ir projekte dalyvaujančių savivaldybių merai, dėkoję už puikų projektą, už paskatinimą priimti didelius iššūkius. Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas džiaugėsi visais projektiniais pasiūlymais, dėkojo talentingiems jauniesiems architektams ir jų vadovams už ambicingas idėjas ir įsiklausymą į savivaldybės norus. 

Šventės dalyviams dovanotas nuostabus Lino Adomaičio ir jo gyvo garso grupės koncertas. Projekto organizatoriai, partneriai, dalyviai, savivaldybių atstovai turėjo puikią progą pabendrauti, apžiūrėti visus eksponuotus projektus, pasidalinti savo įspūdžiais.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: