Ignalinoje atidarytas naujas karo prievolės ir komplektavimo poskyris

Nuo šių metų sausio 11 d. Ignalinoje savo veiklą pradėjo naujai įsteigtas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Vilniaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus Ignalinos poskyris.

Naujai įsteigtas kariuomenės komplektavimo padalinys administruos Ignalinos r., Visagino ir Švenčionių r. savivaldybėse gyvenančius karo prievolininkus. Anksčiau šiose savivaldybėse gyvenantys karo prievolininkai, norėdami užsirašyti į tarnybą kariuomenėje, privalėdavo vykti į Molėtų poskyrį, o tai jems sukeldavo nepatogumų. Ignalinos poskyriui vadovauti paskirtas vyresnysis seržantas Egidijus Varna.

Veiklą pradėję Ignalinos poskyris bus atsakingas už šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą organizavimą, konsuluos piliečius karo prievolės klausimais, sieks pritraukti jaunuolius į kariuomenę, pasiūlant besidomintiems tinkamiausią tarnybos būdą, kt. Poskyrio personalas taip pat dirbs su rajono įstaigomis, organizacijomis. Artimiausiu metu planuojamos mobilizacinės pratybos, kurių metu nurodymų atvykti sulauks karo prievolininkai įrašyti į parengtojo rezervo įskaitą.

„Šiais metais, kaip ir praėjusiais, ypatingas dėmesys bus skiriamas kandidatams, pareiškusiems norą atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Stengsimės, kad kandidatavimo procedūros būtų kiek įmanoma paprastesnės kiekvienam susidomėjusiam, o vieno apsilankymo poskyryje metu interesantas gautų visą informaciją apie procedūrų eigą. Vaikinai ir merginos kviečiami atvykti į poskyrį, pasirinkti sau tinkamą tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdą, norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą,“ – sako poskyrio viršininkas vyr. srž. E. Varna.

Vyr. srž. E. Varna taip pažymi, kad per praėjusius 2015 metus iš Ignalinos poskyrio administruojamų rajonų atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą išvyko 112 karo prievolininkų, kurie privalomąją karo tarnybą nusprendė atlikti savanoriškai ar parašė prašymus dėl pirmumo patekę į šaukiamųjų sąrašus.

Poskyris yra atviras švietimo įstaigų, seniūnijų, jaunimą vienijančių organizacijų pasiūlymams dėl bendrų renginių supažindinant besidominčius su kariuomenės padaliniais, kario profesija, vykdant tautinį ir patriotinį ugdymą.

Poskyris įsikūręs adresu: Ateities g. 7, Ignalina. Tel. nr. 870680241, mob. nr. 861296193.

Priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius, jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus, dokumentų administravimą ir konsultavimą vykdo regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai bei poskyriai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *