L. Kovalevskienės nuotr.

Ignalinoje tvarkomas šilumos ūkis

Kaip žinia, Ignalinos rajono savivaldybė buvo viena pirmųjų Lietuvoje prieš beveik 20-metį visiškai  perėjusi prie biokuro naudojimo ir tikra lyderė daugiabučių namų ir svarbiausių viešųjų pastatų renovacijos procese. Renovacija sumažino kuro sąnaudas, o kadais tikę šilumos gamybos katilai pavojingai nusidėvėjo, tapo per daug galingi ir nuostolingi. Reikėjo kuo skubiau imtis šilumos ūkio pertvarkos. Pritarus savivaldybės tarybai, už 1,3 mln. eurų  nupirkti du modernūs 1,25 ir 4,8 MW galingumo katilai, kurie šiuo metu montuojami ir rengiami darbui.

Liepos 27 dieną Ignalinos katilinėje vyko sudėtingi naujųjų katilų pastatymo darbai – jie buvo įkelti specialu kranu, prieš tai nukėlus dalį stogo. Pasižiūrėti, kaip viskas vyksta atvyko ir savivaldybės vadovai. Procesą stebėjęs UAB ,,Ignalinos šilumos tinklai“ generalinis direktorius Saulius Rukšėnas sakė, kad tokio galingumo katilai kaip tik  yra optimalus variantas Ignalinai. Katilų gamybos ir pastatymo darbus labai atsakingai atliko Ukmergėje veikianti įmonė UAB ,,Antara“, viena svarbi detalė – elektrostatinis filtras – buvo atvežta iš Italijos. Tikimasi, kad rugpjūčio pirmosios savaitės pabaigoje visus reikalingus darbus pavyks atlikti ir naujieji katilai bus bandomi.

Siekiant  užtikrinti kokybišką bei patikimą šilumos ir karšto vandens tiekimą, katilinėje taip vykdomi ir kasmetiniai remonto darbai, atliekami magistralių hidrauliniai bandymai ir kt. Norima šildymo sezoną pasitikti jaučiantis užtikrintai. Gyventojams dėl viso to tenka pakentėti laikinus nepatogumus, nes nėra galimybės tiekti šiltą vandenį.

Ignalinos rajono savivaldybė siekia pasinaudoti esamomis galimybėmis ir įgyvendinti naudingus bei ateities energetinį nepriklausomumą užtikrinančius projektus. Savivaldybės vadovai tikisi, kad ateities perspektyvos susiję su saulės energijos parkais ir juos statančių kompanijų kompensaciniais projektais, įrengiant elektra varomų siurblių šilumos gamybos sistemas.  Greitu laiku Lietuvoje pagaminti saulės moduliai bus montuojami Saulės parke (1,84 MW)   netoli Didžiasalio, panašiame parke Kazitiškio seniūnijos Malvinavo kaime. Na, o Dūkšto seniūnijoje, 600 ha sklype, britų kompanija  ,,Aura Power Developments“ planuoja statyti 375 MW galios saulės elektrinių parką.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: