L. Kovalevskienės nuotr.

Ignalinos „Bildučiai” užaugo, bet išliko tokie pat linksmi

Spalio 27-29 dienomis Ignaliną vėl džiugino ir smagų menišką šurmulį kėlė XXVII vaikų ir jaunimo teatrų festivalis ,,Bildučiai“. Ignaliną aplankė seni geri draugai – Vilniaus, Jonavos, Alytaus, Jurbarko, Joniškio, Plungės, Skapiškio, Troškūnų teatrai. Kultūros centre surengtame festivalyje parodyta 10 spektaklių vaikams ir jaunimui, taip pat profesionalaus ,,Solo“ teatro spektaklis ,,Princesių sala“ (autorė ir režisierė Birutė Mar).

Atidarymo šventėje scenoje su šviečiančiais burbulais rankose pasirodę Gėrio nešėjai ir linksmieji Bildučiai kvietė visus atsiverti gerumo ir meilės šviesai. Kiekvienas spektaklis ir kiekviena širdis prie to prisidėjo. Kaip minėta,  šiandienos pasauliui, kuriame matome tiek daug blogio, meno nešamos šviesos ypač reikia. Ignalinos teatro bičiulius, atvykusius svečius, festivalio organizatorius ir jo sielą režisierę Jolantą Narbutaitienę sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas. ,,Džiaugiamės, kad šiame festivalyje jau užaugo ir subrendo teatrą mylinti karta, kurią ši meilė įkvėpė gyvenimui, kūrybai, gražiems ir prasmingiems darbams…“,– sakė vicemeras. Teatrams dovanoti bildutiški tortai, režisieriams – atminimo dovanėlės. J. Narbutaitienė džiaugėsi, kad organizuojant  festivalį dabar jau daug padeda ir  teatre užaugę vaikai, jie ne tik talkina konkrečioje veikloje, bet ir jau tampa rėmėjais.

Festivalyje dauguma spektaklių skirta vaikams. Prisimintos gražiausios pasakos, į vaidybą įpintos dainos ir šokiai. Ypač tai sekasi gausiam savo nariais ir visada spalvingam Alytaus ,,Drevinuko“ teatrui, kuris šįkart dovanojo du nuotaikingus spektaklius: ,,Molinuko sakmės“ ir ,,Nemunėlė“ (rež. Ieva Ivanauskaitė, Jonas Gaižauskas). Anykščių rajono Troškūnų teatro studija ,,Mes“ sekė linksmą pasakaitę apie savitus personažus, gamtos reiškinius, Biblijos, sapnų bei gyvenimo istorijas pagal V.V. Landsbergį ,,Iš obuolių gyvenimo“ (rež. Jolanta Pupkienė).

Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos teatras kvietė vaikus ir jų tėvelius į spektaklį ,,Rudnosiuko laimės ieškojimai” pagal V. V. Landsbergį (rež. Živilė Martinaitienė, Andrius Kurienius). Priminta, kad Rudnosiukas – tai kiekviename iš mūsų gyvenantis vaikas, niekaip neišmokstantis prisitaikyti prie  suaugusiųjų pasaulio taisyklių. Ilgamečiai draugai iš Plungės,  teatras ,,Saula” labai vaizdingai įsijautė į magišką brolių Grimų pasaką ,,Trys velnio plaukai“ (rež. Sigita ir Romas Matuliai), na o Kupiškio rajono Skapiškio teatro studija ,,KU- KŪ“ (rež. Vita Vadoklytė) kvietė pažaisti teatrinį žaidimą ,,O, kalnas!“.

Jaunimui skirti spektakliai gvildeno sudėtingas psichologines problemas ir atsigręžė į tamsiąją gyvenimo pusę. Šiuolaikinis jaunimas, kaip ir visais laikais, nori būti laisvas, nevaržomas, nori svajoti, kurti savo gyvenimą, maištaujančiai reikšti savo nuomonę, ieškoti… Tačiau tame ieškojimų kelyje pasitaiko visko. Dar silpnas ir nebrandus besiformuojančios asmenybės pasaulis dažnai skyla ir dūžta dėl kiekvienos nesėkmės, dėl kiekvieno patirto pažeminimo, nenusekusių santykių, nuviltų jausmų, ir labiausiai – dėl meilės ir dėmesio stokos.

Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatras IKI parodė kai kuriems ignaliniečiams jau matytą dramą pagal V. Račicko romaną ,,Baltos durys“ (režisierė Jolanta Narbutaitienė). Stiprus ir sukrečiantis spektaklio siužetas apie jauno žmogaus pasirinkimų ir kritimų kelias, meniškai įtaigi scenografija ir vaidyba nepaliko abejingų. Mūsų skubančioje, išvargusioje ir abejingoje visuomenėje jaunam žmogui pritrūksta dėmesio, supratimo, paskatinimo ar palaikymo. Vaikas, jaunuolis ne visada tai gauna ir savo šeimoje, tada labai lengvai pavilioja tai, kas leidžia bent trumpam užsimiršti, patirti labai apgaulingą džiaugsmą… Ir visgi yra baltos durys, yra dieviškas pasaulis ir jo pagalba, tai, kas gali tave sugrąžinti į gyvenimą. Spektaklyje primenama, kad žmogus visada turi laisvą valią rinktis, kokiu keliu pasukti. Bet kurioje situacijoje yra vilties…

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Vaivorykštė“ ir režisierė Birutė Šneiderienė pagal šiuolaikinio britų rašytojo M. Burgess to paties pavadinimo romaną spektaklyje ,,Heroinas“ sukūrė labai tamsų ir provokuojantį pasaulį. Dviejų paauglių, Džemos ir Taro, draugystės ir meilės istorija iš jų namų perkeliama į nykią erdvę, pas visuomenės atstumtuosius. Čia, landynėse, skvotuose, jaunuoliai atranda iki šiol nepažintą gyvenimą. Paaugliai žaidžia pavojingus žaidimus: narkotikai, vagystės, prostitucija… Grįžimas iš tamsos labai sunkus. Spektaklio stiprioji pusė buvo scenografijos ir režisūriniai sprendimai.

Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos teatro studija ,,Faktas” Ignalinos žiūrovams pristatė spektaklį „Aktų salė“ (rež. Vidmantas Fijalkauskas). Norėdamas būti panašus į Prometėją, atnešusį žmonėms ugnį, pagrindinis spektaklio veikėjas Matas bando tapti visagaliu ir primesti savo tvarką visiems kartu su juo vaidinantiems mokykliniame spektaklyje. Vaikinas taip įsijaučia į pirmąjį vaidmenį, kad ima žeminti savo draugus. Galiausiai viskas susiklosto priešingai nei tikėtasi. Nusivylimas ir tragizmas tokioje situacijoje yra neišvengiami.

Na, o Joniškio jaunimas, kultūros centro teatro studija ,,Bendraamžiai“, ėmėsi komedijos, pasirinkę  H. Kunčiaus pjesę, jie teatriškai  šmaikštavo spektaklyje „Vunderkindas arba šokoladinis Mocartas“. Bandyta su šypsena pasižiūrėti ir į talentus rengiančius nusipelniusius mokytojus, ir patį Mocartą, nukeliant jį nuo pjedestalo ir parodant kaip paprastą mirtingąjį su visomis jo silpnybėmis.

Festivalis pažėrė įvairių patirčių ir įspūdžių. Pertraukėlių metu smagių akimirkų dovanojo Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos vaikų teatro studijos IKI nariai, vaidinę linksmus vaizdelius. Koncertavo ir savo kūrybos dainas atliko aktorius Mantas Bendžius, kuris daug metų į ,,Bildučių“ festivalį atvažiuodavo kaip Jurbarko teatro narys. Savo dainas dovanojo ir vilnietė atlikėja Neringa Fadejevaitė, puikiai dainavo gimnazistės Augustė Raslanaitė ir Angelina Čeponytė (mok. L. Kuksėnienė), taip pat Edilė Daubaraitė ir Urtė Labuckaitė (mok. V. Pimpienė). Romantiškų šokių ritmu sukosi Ignalinos rajono kultūros centro sportinių šokių kolektyvų ,,Mamba“, ,,Viva“ šokėjai (vad. N. Kirkilienė). Festivalio dalyvių vakaronėje grojo ,,X faktoriuje“ sužibėjusi ignaliniečių grupė ,,Spurr“.

Gražus ir šiltas buvo festivalio uždarymas. Už nuostabią šventę ir teatralams, ir jiems padėjusiems kultūros darbuotojams, rėmėjams dėkojo gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Teatrams įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės. Atvykusių teatrų režisieriai džiaugėsi puikiai Ignalinoje praleistu laiku, nuostabiais įspūdžiais ir savo šiltus žodžius bei suvenyrus perdavė Jolantai Narbutaitienei. Vėl skambėjo bildutiška dainelė, į sceną sukvietusi visus bičiulius, o bendra nuotaika jiems primins 27-ąjį susitikimą.

L. Kovalevskienės informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: