L. Kovalevskienės nuotr.

Ignalinos krašto muziejuje – kalėdinės nuotaikos

Ignalinos muziejuje visada maloni atmosfera, bet kalėdiniu laikotarpiu čia dar jaučiama ir ypatinga nuotaika. Muziejus pasipuošia rankų darbo dekoracijomis, o ignaliniečius pakviečia į namų puošybos kūrimo edukacijas. Šią savaitę dvi dienas muziejuje pinti Advento vainikai. Tik valandėlė malonaus darbo ir edukacijos dalyviai jau laikė rankose savo kurtas puošmenas, kurias kaip kruopelę džiaugsmo su geriausiais muziejaus edukatorės Renatos Veličkienės palinkėjimais galėjo parsinešti į namus.

Edukaciją vedusi R. Veličkienė patarė, kaip prie apvalaus pagrindo tvirtinti eglės šakeles, kaip gražiau išdėlioti ir karštais klijais priklijuoti puošmenas: mažus žaisliukus, kankorėžiukus, džiovintų gėlių žiedelius, kriaukleles ar riešutėlius… Vainikus labai papuošia, pagyvina sudžiovinti apelsino ar citrinos griežinėliai, blizgančios medžiagos kaspinėlis. Renata sako, kad gamtoje ji negali ramiai vaikščioti – vis ką nors gražaus pamačiusi tuoj galvoja, kur tai galėtų pritaikyti. Visas muziejus išpuoštas jos kurtomis labai mielomis ir meniškomis dekoracijomis. Na, o pabaigę kurti vainikus edukacijos dalyvės, žinoma, nusifotografavo. O visų nuotaika buvo kuo puikiausia. Vienos, sakė, namus papuoš, kitos – vainiką mamai dovanos…

Advento vainikas yra labai prasmingas tikėjimo simbolis, šiandien tapęs ir madinga namų interjero detale. Keturios Advento savaitės – Jėzaus laukimo laikas, skelbiantis Viltį, Tikėjimą, Džiaugsmą, Ramybę. Trys vainike uždegamos violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką, rožinė – džiaugsmą, kurį Dievo įsikūnijimas atnešė žmonijai. Ji įžiebiama trečiąjį sekmadienį. Kartais vainikas turi ir penktąją, baltos spalvos, žvakę, kuri simbolizuoja patį Kristų ir yra uždegama per Kūčias.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: