Ignalinos muzikos mokyklos šventė

Lapkričio 15 d. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla minėjo 55-tąjį veiklos jubiliejų. Įspūdinga, nuoširdumo ir muzikos pripildyta šventė surengta Paliesiaus dvare. Čia susirinko mokyklos bendruomenė,  draugai, bičiuliai,  kultūros, švietimo ir su mokykla bendradarbiaujančių įstaigų atstovai, kolegos iš kitų rajonų. Daugybė sveikinimų, padėkų, puiki koncertinė programa dar kartą visiems priminė, kuo Ignalinos kraštas turtingas, kuo jo žmonės gali didžiuotis ir džiaugtis.

Visus pasveikinusi mokyklos direktorė Birutė Paukštienė džiaugėsi, kad šventė vyksta tokioje sakralioje erdvėje. Ji dėkojo visiems esamiems ir buvusiems mokyklos mokytojams, darbuotojams, mokinių tėveliams, mokyklą globojančiai savivaldybei, gražiai su ja draugaujančioms įstaigoms. „Per tuos metus keitėsi mokyklos vadovai, mokytojai, netgi pastatai, tačiau pagrindinis tikslas išliko tas pats – tai meilė muzikai“,– sakė direktorė ir pakvietė prisiminti mokyklos istoriją. Buvo parodytas šventei sukurtas filmas, pasidžiaugta mokyklos talentais, puikiais kolektyvais, šviesiomis asmenybėmis.

Ignalinos muzikos mokykla įsteigta 1964 metais. Tuomet ji buvo įsikūrusi dabartiniame pasienio rinktinės pastate. Pirmieji 58 jos mokiniai buvo priimti į akordeono ir fortepijono skyrius. Dabar mokykloje 5 skyriai, 13 mokomųjų instrumentų rūšių. Į gyvenimą išleista 51 absolventų laida.  Mokinių talentai įvertinami įvairiuose respublikos ir tarptautiniuose konkursuose. Mokinių ir mokytojų meniniai kolektyvai puikiai reprezentuoja kraštą bei Lietuvą. Šventėje prisiminti visi buvę mokyklos vadovai: Leonas Vainila, Leonas Gilys, ilgiausiai, 18 metų,  direktoriavęs Benediktas Jasiulionis. Neseniai gimtadienį atšventusiam buvusiam mokyklos vadovui įteikta gėlių puokštė ir sugiedota „Ilgiausių metų..“. Prisiminti laikai, kai jis vadovavo kapelai „Almaja“, kuri apkeliavo daugelį šalių, buvo įvertinta garbingais apdovanojimais. Vienas iš jų – laimėta pirma vieta Lietuvos televizijos muzikiniame konkurse.

„Jūsų darbas ir įskiepyta meilė muzikai išlieka ir duoda gražių rezultatų. Nors vaikų rajone mažėja, tačiau nemažėja norinčių mokytis muzikos mokykloje…“,– sveikindamas mokyklos bendruomenę sakė savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas. Jis džiaugėsi mokyklos konkurencingumu, mokėjimu suburti, sutelkti bendruomenę, papuošti daugelį švenčių. Dvasingumo ir jausmingumo ugdymu, ypatingu dėmesiu kiekvienam mokiniui, nuoširdumu ir bendradarbiavimu džiaugėsi Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Mokytojams ir vadovams dėkota už ilgametį pedagoginę ir aktyvią koncertinę veiklą, mokinių paruošimą konkursams, dainų šventėms, sėkmingą vadybinę veiklą, kultūros sklaidą rajone. Savivaldybės padėkos įteiktos Jurgitai Antonovienei, Jūratei Čibirienei, Raimondui Jasiulioniui, Tomui Kochankai, Laimai Kutrienei, Vytautui Panavui, Algimantui Rasteniui, Ramutei Veršekytei, direktorei Birutei Paukštienei, buvusiam direktoriui Benediktui Jasiulioniui. Jolantai Rutkovskienei dėkota už nuoširdų ir nepriekaištingą raštinės administratorės, viešųjų pirkimų organizatorės darbą. Knygos dovanotos renginyje dalyvavusiems buvusiems mokytojams.

Mokyklos bendruomenę sveikino Seimo narys Gintautas Kindurys, Europos Parlamento nario B.Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis. G. Kindurys prisiminė ir pats baigęs šią mokyklą, dėkojo mokytojams už darbštumo, atsakomybės ugdymą, jauno žmogaus gyvenimo pamatų statybą. H. Šiaudinis kalbėjo apie tai, kaip puikiai mokykla garsina Ignalinos kraštą, kokį aukštą profesionalumo lygį demonstruoja, džiaugėsi kūrybingumu ir prasminga veikla.

Mokyklos bendruomenę visų švietimo įstaigų vardu sveikino Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos direktorė Danutė Jatulė. Už gražią draugystę dėkojo Ignalinos viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, Ignalinos krašto muziejaus vadovė Renata Veličkienė, seniūnai Valentinas Rumbutis ir Jonas Polito, Ignalinos rajono policijos komisariato viršininkas Algis Masevičius, Ignalinos parapijos klebonas Vidas Smagurauskas ir kt.

Viso vakaro metu skambėjo nuostabi mokyklos mokytojų ir mokinių muzika. Šventė pradėta mokyklos fortepijono dueto Valerijos Ostrouch ir Barboros Karlaitės pasirodymu, o baigta bendra, visus suvienijusia daina. Koncertavo styginių, akordeonistų, pučiamųjų  kolektyvai. Džiaugtasi buvusių mokyklos mokinių, muziką studijuojančių ir profesionalių atlikėjų Monikos Sapiegaitės, Beatričės Sekonaitės, Aidanos Rantinšaitės, Justo Čeponio, Žygimanto Ivanausko, Luko Lazinkos pasirodymais. Visų širdis meile muzikai užliejo auksinio dueto – Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės – balsai.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: