Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar 20 neteisėtų migrantų

Tverečiaus užkardos pasieniečiai Ignalinos rajone sulaikė dar dvi neteisėtai sieną su Baltarusija kirtusių migrantų grupes, pirminiais duomenimis, 20 irakiečių. Jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio. Per pastarąsias dvi savaites Ignalinos rajone VSAT pareigūnai sulaikė net 12 migrantų grupių.

Sekmadienio pavakarę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Vosiūnų kaimu užklupo ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusių neteisėtų migrantų grupę. 10 užsieniečių turėjo Irako piliečių pasus ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Pirmadienį paryčiais Tverečiaus pasieniečiai ties Ignalinos rajono Rimaldiškės kaimu sulaikė dar 10 neteisėtai iš Baltarusijos sieną kirtusių migrantų, irgi turėjusių Irako piliečių dokumentus. Šie užsieniečiai taip pat pasiprašė prieglobsčio.

Sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo jie yra izoliuoti. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

Pastaruoju metu Ignalinos rajonas tapo vieta, per kurią dažniausiai bando keliauti neteisėtai iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai. Per pastarąsias dvi savaites prie sienos šio rajono ribose VSAT pareigūnai sulaikė net 12 tokių užsieniečių grupių, iš viso 138 asmenis.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 439 neteisėti migrantai. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra pusšešto karto didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: