Ignalinos rajone paskiepyta 28,25 proc. gyventojų

Gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ gegužės 3 dieną į Lietuvą pristatė dvidešimtąją vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siuntą (iš viso 99450 „Comirnaty“ vakcinos dozių). Tą pačią dieną jos buvo paskirstytos savivaldybėms. Ignalina gavo 414 dozių. Kaip sakė vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Jovita Gudelienė, šios vakcinos gydymo įstaigos jau visiškai neturėjo, todėl ją gavus šiomis dienomis skiepijimas bus itin intensyvus. Minėto kiekio užteks maždaug iki penktadienio. Apskritai, vakcinacija rajone vyksta sklandžiai ir ji tiesiogiai priklauso nuo gaunamo vakcinų kiekio, kurio iš anksto negali žinoti ir planuoti. Vakcinų skaičius paaiškėja tik jas gavus. 

Pirmadienį buvo paskelbta, kad kviečiami registruotis visi 55 metų ir vyresni asmenys, norintys pasiskiepyti „Vaxzevria“ vakcina. Registracija nėra labai aktyvi, todėl jeigu per pora dienų situacija nesikeis, amžiaus riba bus sumažinta iki 45 m.

Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 691,4 tūkst. gyventojų, arba 24,7 proc. visuomenės. Ignalinos rajone paskiepyti 3990 gyventojai (28,25 proc.).

Dėl registracijos vakcinacijai prašytume kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios yra prisiregistravę: UAB Ignalinos sveikatos centras (tel. 8 655 03254, 8 640 51392); VšĮ Ignalinos rajono poliklinika (tel. 8 386 52559). 

Gyventojų vakcinacijos planą ir kitą aktualią informaciją apie vakcinas rasite interneto svetainėje Koronastop.lt.

Parengė Lina  Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: