Ignalinos rajono seniūnui skirta 20 tūkst. eurų dydžio bauda

Vakar Panevėžio apygardos teismas buvusį Ignalinos rajono vienos seniūnijos seniūną J. P. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, o bendrovės direktorių R. Z. – dėl valstybės tarnautojo papirkimo. Abu jie ir bendrovės direktoriaus žmona, gydytoja D. Z., taip pat nuteisti ir už dokumentų klastojimą.

Buvusiam seniūnui J. P. skirta subendrinta 20 tūkst.eurų dydžio bauda ir uždrausta 3 metus užimti valstybės tarnautojo pareigas. Iš jo taip pat priteista atlyginti 1,5 tūkst. eurų dydžio turtinę žalą, kurią patyrė Ignalinos rajono savivaldybės administracija. Bendrovės direktoriui R. Z. skirta 16,8 tūkst. eurų, o jo sutuoktinei – 3,7 tūkst. eurų dydžio baudos.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tyrėjai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tuometis seniūnas J. P. pareikalavo, jog pažįstamo R. Z. vadovaujamos statybos bendrovės darbininkai atliktų jo sodyboje statybos ir remonto darbus.

R. Z. buvo suinteresuotas palaikyti su J. P. gerus santykius, nes jo bendrovė ne kartą atliko ir ateityje ketino atlikti minėtoje seniūnijoje įvairius statybos ir remonto darbus, kuriuos priimti privalo seniūnas. Todėl J. P. sodyboje reikalingi darbai buvo atlikti bendrovės direktoriaus lėšomis.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad R. Z. neteisėtą paslaugą padarė ir seniūnas. Seniūnas suorganizavo, kad seniūnijos darbuotojas atliktų darbus bendrovės direktoriaus šeimos sodyboje, o dokumentuose buvo melagingai fiksuojama apie jo darbą seniūnijoje ir už tai mokamas atlyginimas iš Ignalinos rajono savivaldybės biudžeto.

Atliekant ikiteisminį tyrimą į pareigūnų akiratį pateko ir R. Z. žmona. Buvo nustatyta, kad, sutuoktinio prašymu, 2017 metų liepą ji sukurstė kolegę gydytoją suklastoti vyro, dirbančio jų šeimos sodyboje, asmens sveikatos istoriją ir elektroninius nedarbingumo pažymėjimus. Tokiu būdu nelegalus darbininkas, užuot dalyvavęs Užimtumo tarnybos organizuojamoje programoje, turėdamas nedarbingumo pažymėjimą dirbo R. Z. sodyboje.

Pasak valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro Manto Jurkėno, teismas atsižvelgė į prokuratūros argumentus ir nuteistiesiems skyrė pinigines baudas. „Padarytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos leido nuteistiesiems gauti asmeninę naudą, bet dabar už tai teks sumokėti kur kas didesnes baudas. Laikas suprasti – nusikalsti neapsimoka“, – sakė prokuroras.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: