L. Kovalevskienės nuotr.

Ignalinos vaizdo stebėjimo sistema suteiks daugiau saugumo

Gruodžio 8 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje pristatyta nauja vaizdo stebėjimo kamerų sistema. Apie jos galimybes pasakojo Ignalinos televizijos atstovas Stasys Daugėla, pristatyme dalyvavo savivaldybės meras Justas Rasikas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Vilius Gasiukevičius ir Ignalinos rajono policijos komisariato viršininkas Donatas Šemeklis.

Savivaldybės administracija šiemet organizavo vaizdo stebėjimo sistemos modernizavimo viešuosius pirkimus. Konkursą laimėjo UAB ,,Ignalinos televizija“, su kuria rugpjūčio 3 d. buvo pasirašyta 12 tūkst. eurų vertės sutartis. Darbai baigti lapkričio pradžioje.  Buvo įsigytos 6 stacionarios vaizdo stebėjimo kameros ir 2 vaizdo stebėjimo įrašymo įrenginiai. Mieste jau anksčiau veikė 8 kameros, taigi dabar jų yra 13-ka ir tai užtikrina vaizdo stebėjimą svarbiausiose teritorijose. Dar viena kamera įrengta Palūšėje. Naujosios kameros filmuoja vaizdus Vilniaus–Budrių, Geležinkelio–Ateities, Ateities–Atgimimo, Aukštaičių–Ligoninės gatvių sankryžose. Papildoma kamera policijos prašymu įrengta Geležinkelio gatvės ir automobilių aikštelių stebėjimui prie ,,Danaltos“ parduotuvės ir geležinkelio bei autobusų stočių.

,,Ignalina visada buvo pakankamai saugus miestas, tačiau visgi kameros prideda saugumo, policija tampa labiau viską matanti. Dar 2019 m. mes kalbėjomės apie problemas, kad dar yra neuždengtų svarbių zonų ir davėme pažadą policijai tai sutvarkyti. Žinoma, yra didelis noras plėsti vaizdo stebėjimo tinklą, kad jis apimtų ir kuo daugiau rajono teritorijos, tam bus ieškoma europinės paramos galimybių…“,– kalbėjo meras J. Rasikas.

Naujoji vaizdo stebėjimo sistema yra modernesnė ir gali geriau užfiksuoti valstybinius autotransporto priemonių numerius. Tai labai aktualu policijai. Kaip sakė Ignalinos policijos komisariato viršininkas Donatas Šemeklis, kiekvienais metais užfiksuojama po keletą atvejų, kai būtent kameros padeda išaiškinti eismo pažeidimus ar nusikalstamas veikas. Jis pasidžiaugė, kad vyksta nuolatinis bendravimas su savivaldybe, naujos kameros įrengtos atsižvelgiant į gyventojų, ir į policijos komisariato prašymus, poreikius. Policija norėtų, kad kiekviena seniūnija turėtų savo kameras ir tikisi, kad greitu laiku tai pavyks padaryti bent jau didžiausiuose rajono miesteliuose.

L. Kovalevskienės nuotr.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: