Igoris Lobanovas (photo FILMAD.LT)

Igoris Lobanovas jėgas pasitikrins su pasaulio geriausiais akrobatinio skraidymo pilotais Prancūzijoje

Rugpjūčio 22 – 30 dienomis Prancūzijoje „Chateauroux Villers“ aerodrome vyks Atvirasis Prancūzijos akrobatinio skraidymo čempionatas. Jame pirmą kartą pasirodys Lietuvos atstovas. Standartinėje „Advanced“ kategorijoje dėl aukščiausiojo titulo varžysis birželio mėnesį Nacionaliniame Ispanijos akrobatinio skraidymo čempionate pirmą vietą iškovojęs lietuvis Igoris Lobanovas.

Pasak lietuvio, dalyvavimo Prancūzijos čempionate tikslas vienas – jėgas išbandyti su geriausiais pasaulio skraidymo akrobatais – Prancūzijos atstovais.

„Nuosekliai laikomės šių metų plano – visapusiškai užsigrūdinti, dalyvaujant „Standartinės“ kategorijos varžybose bei įgyti daugiau sportinės patirties, kad kitąmet galėčiau žengti į aukščiausiąją lygą – „Unlimited“ kategorijos čempionatus. Atvirasis Prancūzijos akrobatinio skraidymo čempionatas tam yra puiki arena. Ši šalis geriausiai paruošia akrobatinio skraidymo sportininkus pasaulyje ir tą yra įrodžiusi ne kartą iškovodama aukščiausius tarptautinius laimėjimus prestižiniuose akrobatinio skraidymo čempionatuose“ , – teigė vienas iš „Iron Wolf Aerobatics“ komandos pilotų I. Lobanovas.

Beje, praėjusį savaitgalį Lenkijoje, Lešno mieste vykusiame Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate Prancūzija dar kartą įrodė, kad stipriausi akrobatinio skraidymo pilotai yra šios šalies atstovai. Pastarajame čempionate visus apdovanojimus bendroje įskaitoje susižėrė ir ant aukščiausiųjų pakylos laiptelių lipo net trys Prancūzijos šalies sportininkai: F. Odenas, A. Orlovskis, L. Vanelis.

Tad lietuvis tikrai susikaus su geriausiais ir galės savo jėgas pasitikrinti jau ateinančią savaitę. Visgi  „Iron Wolf Aerobatics“ komandos nariui Prancūzijoje be stiprių varžovų teks dar vienas nelengvas uždavinys – greitai prisijaukinti varžybose pilotuojamą naują lėktuvą „Extra 330SC“.

Lyg šiol Igoris Lobanovas čempionatuose bei įvairiuose aviašou, renginiuose pasirodydavo su „Xtreme Air XA42“ lėktuvu, o artėjančiame čempionate laikinai teks persėsti už „Extra 330SC“ lėktuvo vairalazdės. Pastarojo modelio lėktuvus yra pamėgę būtent Prancūzijos akrobatinio skraidymo pilotai.

„Iron Wolf Aerobatics“ komandos piloto I. Lobanovo nuomone, „Extra 330SC“ nėra sudėtingesnis modelis, lyginant su jo pilotuojamu XA42, tačiau savo charakteristika bei valdymu jie skiriasi.

Beje,  Igoriui teko save išbandyti daugelyje aviacijos sričių bei pilotuoti ar instruktuoti daugiau kaip 50 skirtingų lėktuvų modelių: nuo sklandytuvų ir ultralengvųjų lėktuvų iki akrobatinių lėktuvų ir reaktyvinių keleivinių lainerių (Boeing B737 ir Pilatus PC12 lėktuvų). „Extra“ akrobatiniai lėktuvai tame sąraše taip pat yra. Pilotas turi beveik 100 valandų skrydžių su jais, tačiau ne su naujausiu jų modeliu  „330SC“  . Tad lietuviui Atvirajame Prancūzijos akrobatinio skraidymo čempionate tai bus dar vienas pirmasis kartas.

Atvirasis Prancūzijos akrobatinio skraidymo čempionatas vyks rugpjūčio 22-30 dienomis „Chateauroux Villers“ aerodrome. Lietuvis varžysis standartinėje „National 1” arba dar kitaip vadinamoje „Advanced” kategorijoje. Šios grupės dalyvių pasirodymai numatyti rugpjūčio 22-26 dienomis.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: