Įkvepiantis Daukniūnuose surengto „Meno ringo“ rezultatas

Improvizuotas ringas Daukniūnų kultūros įstaigos kieme, kurio kampuose – molbertai. Aštuoni kūrėjai sekmadienio popietę iškėlė teptukus, kad unikalioje kovoje išsiaiškintų, kuris iš jų, žiūrovų nuomone, tądien buvo pranašiausias.

„Panašaus formato renginyje teko dalyvauti viešint Kanadoje. Lietuvoje tokio dar niekur nemačiau, todėl norėjosi tokią patirtį sukurti ir čia, patikrinti ar gimtoje šalyje kam nors būtų įdomu“, – sako renginio idėjos autorius Simonas Spaičys.

Unikalaus formato renginys

„Meno ringe“ dalyvauti nusprendę kūrėjai turėjo 20 minučių, per kurias ant organizatorių paruoštų drobių akriliniais dažais turėjo sukurti geriausią savo kūrinį. Už labiausiai patikusius darbus balsavo žiūrovai, kurie ir lėmė kas pateko į finalą.

„Buvo įdomu pamatyti ne tik rezultatą, bet ir patį kūrybos procesą. Organizatoriai parūpino drobes, dažus, teptukus, tačiau kūrėjai galėjo atsinešti ir savų kūrybos priemonių, tad darbuose galima matyti ir medžių lapų, laukų gėlių atspaudų, potėpių padarytų plastikiniais šaukšteliais ar ausų krapštukais“, – pastebi S. Spaičys.

Į finalą pateko keturi kūrėjai iš aštuonių dalyvavusių. Po žiūrovų balsavimo paaiškėjo, kad ketvirtoji vieta teko Ingai Vasiliauskienei, kuriančiai mėgėjiškai, trečioji – Kristinai Kogan, kuri dažniausiai tapo intuityviai, be eskizų, yra dalyvavusi parodose bei turi kūrybos studiją. Antroji vieta – Rūtai Grybienei, kuri jau keletą metų tapo šviesiomis spalvomis ir dažniausiai vaizduoja angelus, gėles, kurdama vadovaujasi vidine intuicija.  Pirmąją vietą lėmusią žiūrovų balsų gausą susižėrė daukniūnietė Vytautė Atstupėnaitė.

„Dailės mokausi mokykloje. Dauguma mano piešinių mokytoja išsiunčia į įvairiausius konkursus. Esu daugelyje konkursų užėmusi prizines vietas. Taip pat mano keletas piešinių buvo išspausdinti žurnaluose „National Geographic Kids“, „Lututė“, „Laimiukas“. Dažniausiai mano piešiniai piešiami guašu, tačiau man labiausiai patinka grafika. Mėgstamiausia spalva – juoda“, – atvirauja „Meno ringą“ laimėjui Vytautė.

Pirmasis jos kūrinys „Meno ringe“ ir buvo juodame fone atspaustos baltos gėlės. Finale jai sėkmę atnešė jaukiame fone įkurdinta gaivių spalvų gėlė.

Visas kūryba persmelktos popietės rezultatas – 12 spalvingų drobių. Renginio-konkurso „Meno ringas“ ekspoziciją galima pamatyti Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio salėje.

Kūrybos popietė visiems

„Visas sekmadienis Daukniūnuose buvo kupinas kūrybinio polėkio, drąsių idėjų įgyvendinimo ir naujų atradimų, nes dar iki prasidedant „Meno ringui“ visi norintieji buvo kviečiami į kūrybines dirbtuves“, – sako Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ ir Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio iniciatyva tądien dar vyko „Kūrybinė popietė“, kurioje laukė linoleumo raižymas bei atspaudų gamyba. Buvo galima pasigaminti raktų pakabuką iš odos, bandyti daryti tatuiruotes bei piešti ant medžiaginių maišelių. Vaikai įkvėpimą liejo erdvinėje instaliacijoje, kur ant plastikinės pievelės nugulė įvairiaspalviai jų piešiniai. Panevėžio rajono savivaldybės finansavimo projektui „Meno kovos“ dėka, dalyviai rezultatus galėjo parsinešti namo ir taip ilgiau džiaugtis savo rankų darbu.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: