Ilgąjį savaitgalį itin paklausūs buvo ledai ir vėliavos

Minint Valstybės, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną praėjusį savaitgalį prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse itin populiaria preke buvo įvairios vėliavos ir vėliavėlės – jų nupirkta beveik du kartus daugiau nei tuo pačiu metu pernai ir pasiektas vėliavų pardavimo rekordas. Pačia populiariausia jų buvo suvenyrinė popierinė Lietuvos vėliavėlė, kokias rankose laikė dauguma žmonių renginio „Tautiškos giesmės“ aplink pasaulį“ giedojimo metu.

„Pastebime, kad pastaruosius kelerius metus žmonių patriotiškumas iš tiesų stiprėja – simbolinės šalies atributikos pardavimai kasmet auga. Džiaugiamės, galėdami pasiūlyti Lietuvoje pagamintą atributiką ir, pastebime, pirkėjai tai vertina“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, ilgąjį Mindauginių savaitgalį šiemet prekyba tinklo parduotuvėse išaugo beveik 5 proc., lyginant su tuo pačiu savaitgaliu pernai – tiesa, praėjusiais metais jis buvo viena diena trumpesnis. Kurortinėse parduotuvėse – Nidoje, Druskininkuose, Ignalinoje, Utenoje ir Molėtuose – pardavimo išaugo beveik penktadaliu. O štai poilsiautojų apgultoje Palangoje net perpus, tačiau tam daugiausia įtakos turėjo šiemet atsidariusi dar viena nauja „Maxima“ parduotuvė.

Tarp populiariausių produktų buvo vaisiai ir daržovės – pomidorai, agurkai, arbūzai, melionai. Labiausiai, apie trečdaliu, išaugo ledų pardavimai. Karštą savaitgalį ledų parduota trečdaliu daugiau nei pernai – beveik apie 386 tūkst. įvairių rūšių vienetų. Itin paklausi buvo ir šviežia mėsa bei mėsos gaminiai (jų pardavimai augo 11 proc.), šviežia žuvis – 11 proc. įvairūs vaisvandeniai ir lengvas alus.

Iš pramoninių prekių labiausiai augo aprangos – lengvų viršutinių drabužių bei galvos apdangalų pardavimai (27 proc.), įvairių laisvalaikio prekių – pripučiamų vandens baseinų, vandens šautuvų, kamuolių ir kt. taip pat nupirkta maždaug 13 proc. daugiau.

Pažiūrėjus Palangos „Maxima“ parduotuvių populiariausių prekių dešimtuką, populiariausios buvo prekės, padėjusios vaduotis nuo karščio bei lengvi užkandžiai. Tai arbūzai, negazuotas vanduo, pomidorai, nektarinai, bananai, vaisvandeniai, agurkai, spurgos, alus ir šokoladiniai sūreliai.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 230 „Maxima“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: