Aukštaitijos naujienosBiržai

Ilgapirščių grobis – brangi traktorių įranga ir vejapjovė

Netrukus į teisiamųjų suolą sės du biržiečiai, kaltinami traktorių navigacijos sistemų ir vejos pjovimo roboto vagystėmis. Ilgai pasidžiaugti vogtomis gėrybėmis jie nespėjo – buvo sulaikyti policijos pareigūnų.

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Jūratė Mociškienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30-metis E. B. ir 20-metis E. D. kaltinami didelės vertės turto vagyste veikiant bendrininkų grupėje.

Pernai rugsėjį į policiją kreipėsi Panevėžio rajono gyventojas. Vyras pranešė, kad savaitgalį su šeima buvo išvykęs, o grįžęs pasigedo vejapjovės-roboto. Šis buvo paliktas aptvertoje sodyboje. Nuostolį šeimininkas įvertino 3 tūkst. 369 eurais.

Kadangi šioje modernioje vejapjovėje buvo įrengta GPS sistema, netrukus buvo nustatyta jos buvimo vieta – miškelis Biržų miesto teritorijoje. Ten paslėptą robotą policijos pareigūnai ir surado. Po tyrimo jis buvo grąžintas savininkui.

Po kelių dienų į policiją kreipėsi Rokiškio rajono ūkininkas. Jis pranešė, kad rytą nuvykęs į aptvertą ūkio teritoriją, pasigedo traktoriuose „John Deere“ ir „Fendt“ sumontuotų navigacijos sistemų. Brangią įrangą savininkas įvertino 14 tūkst. 600 eurų.

Tos pačios dienos popietę netoli Biržų policijos ekipažas sustabdė patikrinimui automobilį, kuriuo važiavo abu kaltinamieji. Salone vežtame krepšyje buvo rasta iš rokiškėno ūkininko traktorių pavogta įranga.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė J. Mociškienė.

Prokurorės teigimu, automobilis, kuriuo važiavo kaltinamieji, buvo sustabdytas, nes Panevėžio policijos pareigūnai turėjo duomenų, kad minėti asmenys galimai vykdo vagystes. „Nors kaltinamieji viso ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymus atsisakė, byloje surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad jie yra įvykdę šias vagystes“, – sakė prokurorė J. Mociškienė.

Už didelės vertės svetimo turto pagrobimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 8 metų. Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button