Ilgasis Joninių savaitgalis gyventojams buvo nuostolingas – skaičiuojamos šimtatūkstantinės žalos

„Lietuvos draudimo“ ekspertai praneša, kad per Joninių savaitgalį audra žmonėms atnešė nemažų nuostolių. Pirmadienio ryto duomenimis, audros pridarytiems nuostoliams atlyginti jau rezervuota daugiau nei 267 tūkst. eurų suma. Labiausiai nukentėjo Šiaulių ir Šiaulių rajono gyventojai – apsemti automobiliai, apgadinti namų stogai.

Po karščio bangų Lietuvoje, savaitgalį šalį užgriuvo kruša, liūtis ir stiprus vėjas. Draudikai fiksuoja, kad daugiausiai nuostolių atnešė birželio 23-25 dienomis vykusios stichinės nelaimės.

„Jau esame užregistravę daugiau nei 460 žalų visoje Lietuvoje, o daugiausiai dėl suniokoto turto kreipėsi Šiaulių miesto ir jo rajono gyventojai.  Taip pat stipriai nukentėjo Kaunas, Vilnius, Molėtai, Utena, Marijampolė ir visų šių miestų apylinkės“, – situaciją komentuoja Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas.

Ant automobilių krito medžių šakos

Anot eksperto, jau penktadienį buvo juntamas klientų skambučių pagausėjimas, o dar daugiau nukentėjusių žmonių kreipėsi būtent savaitgaliui artėjant link pabaigos.

„Galimai daugelis žmonių buvo išvykę šį ilgąjį Joninių savaitgalį, todėl žalos vis dar fiksuojamos, nors audros kol kas praėjusios. Žmonės vis dar randa tikruosius padarinius po savaitgalio. Maksimali kol kas užfiksuotos žalos suma buvo 3500 eurų. Išskirčiau apsemtus automobilius, nuo krintančių medžių šakų apgadintus namų stogus ir automobilius, apsemtus rūsius. Daugiausiai nukentėjo privatus turtas, tačiau daugiau nei 20 žalų yra fiksuota ir komerciniam turtui“, – sako Artūras Juodeikis.

Svarbu riziką įsivertinti dar prieš audrą

„Lietuvos draudimo“ atstovas sako, kad vasaromis daugiausiai nuostolių ir atneša būtent liūtys, didelis vėjas.

„Noriu priminti, kad labai svarbu, o ypač išvykstant, prirakinti bet kokius lauko baldus ar juos įnešti į vidų, kad būtų apsaugotos namų sienos, langai nuo skraidančių sunkių daiktų. Taip pat saugoti automobilius ir nestatyti jų po dideliais, senais medžiais, be to ir įlankose, kur įprastai subėga vanduo iš gatvių. Taip automobilis gali būti paskandintas“, – patarimais dalinasi „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet, žinoma, nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę. Registruoti įvykius „Lietuvos draudime“ klientai gali jiems patogiausiu būdu – telefonu, internetu arba naudojantis savitarnos svetaine „SavasLD“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: