Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Ilgasis Joninių savaitgalis: skendo žmonės, degė laivai, automobiliai ir namai

Ilgasis Joninių savaitgalis iš tiesų buvo karštas ugniagesiams gelbėtojams. Per praėjusias 4 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 110 gaisrų ir atliko 111 gelbėjimo darbų, iš vandens telkinių ištraukė 7 nuskendusius žmones. Birželio 23 d. buvo rastas išvakarėse Lazdijų rajone, Seirijų seniūnijoje, Lapšiaus kaime, Sagavo ežere nuskendusio žmogaus kūnas.

Tą pačią dieną, 16.40 val., gautas pranešimas apie Jonavoje, Žeimių gatvėje, tvenkinyje skęstantį žmogų. Deja, atvykus ugniagesiams gelbėtojams, kūno vandenyje jau nesimatė. Narai, atlikę žvalgybą, už 4 m nuo kranto aptiko jauno vyro kūną.

Birželio 24 d., 14.17 val., pranešta, kad Panevėžio rajone, Naujamiesčio seniūnijoje, Liberiškio kaime, į Liberiškio tvenkinio užtvanką, perlipęs grotas, įšoko vyras. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai ištraukė skenduolį – kūnas rastas  pusantro metro gylyje ir 200 metrų nuo užtvankos.

20.39  val. gautas pranešimas, kad Mažeikių rajone, Šerkšnėnų seniūnijoje, Šerkšnėnų kaime, tvenkinyje nuskendo žmogus. Pranešimas pasitvirtino – vyro kūnas iškeltas iš tvenkinio ir perduotas medikams bei policijos pareigūnams.

Birželio 25 d.,  12.47 val., ugniagesiai skubėjo gelbėti skęstančiojo į Jurbarko rajoną, Eržvilko seniūniją, Pašaltuonio kaimą. Deja, privačiame tvenkinyje maudęsis vyras nuskendo.

Netrūko nelaimių vandens telkiniuose ir birželio 26 d. 13.50 val. gautas pranešimas, kad Tauragės rajone, Skaudvilėje, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams skendęs vyras jau buvo ištrauktas ant kranto. Iki medikų atvykimo vyrą gaivino ugniagesiai gelbėtojai. Deja, 14.31 val. konstatuota vyro mirtis.

14.42 val. gautas pranešimas, kad Kaune, Ežero gatvėje, tvenkinyje galimai nuskendo žmogus. Pranešimas pasitvirtino – narai 3 metrų gylyje rado skenduolio kūną.  Tapatybė nustatinėjama.

18.52 val. Biržų rajone, Agluonos upelyje pastebėtas plūduriuojantis žmogaus kūnas.  Skenduolis buvo ištrauktas.

Itin skaudi nelaimė birželio 26 d. naktį, 1.20 val., įvyko Klaipėdos rajone, Judrėnų seniūnijoje, Misgirių kaime, Misgirių stovyklavietėje. Į tvenkinį įvažiavo automobilis, kuriuo važiavo vyras, moteris ir vaikas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, moteris ir vaikas jau buvo ištraukti, jiems šalia buvę žmonės darė dirbtinį kvėpavimą, vairuotojas buvo išlipęs pats. Deja, moters ir vaiko gyvybių išgelbėti nepavyko – konstatuota jų mirtis. Ugniagesiai iš tvenkinio ištraukė automobilį „BMW 335“.

Ilgasis savaitgalis ir geras oras traukė į vandens telkinius ir laivybos pramogų mėgėjus. Tenka apgailestauti, kad ne visiems pasiplaukiojimas laivais ežeruose ar mariose baigėsi laimingai. Birželio 24 d., 18.48 val., Elektrėnų mariose plaukiojęs burlaivis, nutolęs nuo kranto apie 500 m.,  patyrė nelaimę – burlaivio burė atsitrenkė į aukštos įtampos elektros laidus ir už jų užsikabino, burė užsidegė. Burlaivyje plaukė penki žmonės, 2 buvo nublokšti į vandenį. Gelbėtojai, priplaukę valtimi prie burlaivio, evakavo tris žmones, buvusius vandenyje iki atvykstant ugniagesiams į krantą parplukdė kitas laivas. Išgelbėti žmonės buvo be sąmonės, dėl kūno nudegimų jie perduoti medikams ir nuvežti į ligoninę.

Dar viena nelaimė ištiko plaukiojančius Nemuno upėje. Čia į pagalbą skubėjo ir žvejai, ir ugniagesiai gelbėtojai. Birželio 25 d., 20.53 val., Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, Lapainios kaime, užsidegė Nemunu plaukianti jachta ,,Tora Inka“. Gaisro vietą ugniagesiai gelbėtojai pasiekė  valtimi. Iš atvira liepsna degančios jachtos  žvejai jau buvo išgelbėję ir išplukdę į krantą dvi merginas ir du vaikinus. Gaisro metu sudegė visos degiosios jachtos detalės. Sudegusi jachta priplukdyta prie kranto. Nukentėjo keturi asmenys, jie  išvežti į gydymo įstaigą išsamesnei apžiūrai.

Joninių savaitgalį degė automobiliai, namai, gamykla. Nors švenčių išvakarėse Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėjo apie kepsninių keliamus pavojus, deja, nelaimės išvengti nepavyko. Ketvirtadienį vakare, 20.59 val., buvo gautas pranešimas iš Pakruojo rajono, Rozalimo miestelio, kad iš kepsninės iškritus žarijai užsidegė degusis skystis ir automobilio „Honda CRV“ galinio bamperio dešinė pusė. Apdegė ir apsilydė trečdalis bamperio. Gaisrą užgesino pats gyventojas.

Birželio 24 d. penktadienį, 14.03 val. Marijampolėje, Vasaros gatvėje,  kilo gaisras automobilių stovėjimo aikštelėje.  Atvira liepsna degė aštuoni lengvieji automobiliai ir automobilių detalės. Gaisro metu nukentėjo  penki „Opel Astra“ , du „Mercedes Benz“ ir vienas „Renault Kangoo“ automobilis, apdegė 35  padangos su ratlankiais, 50 automobilių durelių, 15 sparnų, 8 variklio dangčiai, 4 varikliai, 10 degalų bakų. Įvykis tiriamas.

Birželio 25 d., 04.27 val., Jurbarko rajone, Veliuonos seniūnijoje, Veliuonos miestelyje, degė individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu apdegė medinio pastato stogas, sudegė priestatas, pradegė ir sukrito namo lubos, išdegė kambarys, apdegė kambarių sienos. Name buvo ir veikė autonominis dūmų detektorius.

O štai medinio gyvenamojo namo, degusio birželio 26 d., 11.21 val., Švenčionių rajone, Labanoro seniūnijoje, Parudinės kaime, nepavyko išgelbėti. Jis sudegė.

Tą pačią dieną, 22:56 val., Vilkaviškio rajone, Gižų seniūnijoje, Antupių kaime, medinis gyvenamasis namas degė atvira liepsna, perdanga buvo sukritusi. Gaisro metu sudegė pastato stogas, išdegė vidaus patalpos ir jose buvęs turtas. Sudegė prie namo priblokuotas medinis priestatas. Ugniagesiai nuo liepsnų išgelbėjo medinį ūkinį pastatą.

Birželio 26 d., 14.06 val., Telšių rajone, Gadūnavo seniūnijoje, Vigantiškių kaime,  atvira liepsna degė granulių gamyklos stogas. Gaisro metu sudegė stogas, išdegė mansarda, sudegė 10 tonų medžio pjuvenų granulių. Iš viso jų buvo 100 tonų. Likusios granulės sulietos vandeniu. Įvykis tiriamas.

18.18 val. Tauragės rajone, Batakių seniūnijoje, Eidintų kaime, laukuose sudegė nuo traktoriaus atkabintas šieno presas ir šalia traktoriaus buvę du šieno rulonai. Ugniagesiai traktorių išsaugojo.

Ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė ir gelbėjant žmones iš užstrigusių bokštelių, keltuvų, šulinių ir duobių. Birželio 23 d. buvo pranešta apie Ukmergėje, Vasario 16-osios gatvėje, maždaug 10 m aukštyje bokštelyje užstrigusį žmogų. Naudodami alkūninį keltuvą, ugniagesiai žmogų iš bokštelio nukėlė.

Tą pačią dieną Biržų rajone, Nemunėlio Radviliškio seniūnijoje, Nemunėlio kaime, ugniagesiai gelbėtojai iš šulinio traukė moterį. Moteris buvo perduota medikams. Deja, jos gyvybės išsaugoti nepavyko.

Anykščiuose, J. Jablonskio gatvėje, iš keltuvo, užstrigusio penkių metrų aukštyje, buvo išvaduotas vyras.

Birželio 24 d., 7.51 val., gautas pranešimas, kad Kaune, Biržiškų gatvėje,  į duobę nuo 12 m skardžio įkrito žmogus. Vyrą ugniagesiai gelbėtojai iškėlė ir  perdavė medikams.

Birželio 26 d., 21.14 val., pranešta, kad Kretingoje, Birutės g., vyras negali išlipti iš vandens telkinio.  Besimaudydamas upėje vyras patyrė kojos traumą. Status upės šlaitas susižeidusį vyrą „įkalino“ vandenyje apie 1 m nuo kranto. Ugniagesiai padėjo vyrui išlipti. Medikai nukentėjusį asmenį išvežė į gydymo įstaigą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: