Ilja Aksionovas: „Neįgalios sesutės gimimas mane dar labiau subrandino“

Ilja Aksionovas išgarsėjo laimėjęs TV talentų konkursą „2 minutės šlovės“, kai būdamas 14 metų diskanto balsu atliko dainą „You Raise Me Up“. Pramogų pasaulyje buvo pavadintas „Vienu didžiausių stebuklų per 25 metus šou versle“.

Dabar jau devyniolikmetis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, maestro Virgilijaus Noreikos mokinys Ilja Aksionovas ne viename prestižiniame vokalistų konkurse ir televizijos projekte yra pelnęs muzikų ir publikos pripažinimą. Dar didesnio jo sulaukė, kai padrąsino savo mamą Nataliją viešai kartu kalbėti apie su Dauno sindromu gimusią, dabar dvejų metukų seserį Uljaną.

„Mamą, kuri graužėsi dėl to, kaip čia žmonėms paaiškinti, kaip jų gailestį priimti, ilgai tikinau, kad reikia elgtis labai natūraliai – taip, tarsi su mumis gyventų visiškai sveikas vaikas. Vėliau nusprendžiau žengti dar drąsiau ir radikaliau: kalbėti apie tai viešai, kad nebūtų jokių „nepatogių klausimų“ ar „nepatogių nutylėjimų“. Prie viešumos mamą reikėjo pratinti. Geras užkrečiamas pavyzdys ir autoritetas buvo Rusijos aktorė, dainininkė, televizijos laidų vedėja Evelina Bledans, kuri prieš trejus metus irgi pagimdė sūnų, turintį Dauno sindromą, ir taip pat nepabijojo viešai apie tai kalbėti, drąsinti kitų panašaus likimo žmonių“, – pasakoja Ilja.

„Šiandien jau neįsivaizduoju, kad galėčiau gyventi be mažosios sesutės. Baisu net pagalvoti, jei mama būtų nusprendusi jos negimdyti. Kažkur skaičiau teologinę istoriją apie tai, kaip pas gydytoją atėjo nėščia moteris, norėdama pasidaryti abortą. Ji sakė jau auginanti trejų metukų vaiką ir antro nepajėgsianti išlaikyti. Gydytojas tada jos ir pasiteiravęs: „O kodėl jūs nesiryžtate pakelti rankos prieš tą savo vaiką, kurį jau auginate?“ Uljanos gimimas mane dar labiau subrandino, nuolat verčia galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus, ypač tuos, kurie už mane šiandien nelaimingesni, o gal net ir labai nelaimingi. Štai kodėl, su prodiuseriu Žilvinu Žusinu rengdamas koncertinį turą po Lietuvos didmiesčius, priėjau prie minties: ar nevertėtų dalies surinktų lėšų paaukoti Vaiko raidos centrui?“, – atvirauja Ilja.

Ilja kviečia susitikti jo šventiniame koncerte „Jausmų muzika“ gruodžio 19 d., 18 val., Panevėžio muzikiniame teatre. Skambės gražiausi pasaulio kūriniai ir naujos Ilja dainos. Koncerte taip pat pasirodys gruzinų kilmės dainininkė Dzala Kalishvili.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: