Įmonė neteisėtai prekiavo estiškais meškienos konservais

Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko tyrimą dėl prekybos rudosios meškos konservais. Nustatyta, kad įmonė prekiavo šiais gaminiais neteisėtai ir už tai jai gresia administracinė nuobauda iki 300 eurų bei gaminių iš laukinių gyvūnų konfiskavimas.

Vasario pabaigoje pagal gautą informaciją aplinkosaugininkai atliko patikrinimą ir nustatė, kad įmonė Kėdainių mieste neteisėtai prekiavo gaminiais (konservais) iš rudosios meškos (Ursus arctos),  kuri įtraukta į Tarybos Reglamento  (EB) Nr. 338/97 A priedą ir Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą.

„Nors Estijoje skiriamos kvotos meškų medžioklei, bet į Lietuvos raudonąją knygą rudoji meška įrašyta jau nuo 1989 metų. Todėl labai svarbu įmonėms būti sąmoningoms ir atidžiai rinktis gaminius iš laukinių gyvūnų, nes Lietuvoje neturint leidimo draudžiama prekiauti gaminiais, pagamintais iš į Lietuvos raudonąją knygą bei Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą ir minėtą reglamentą  įtrauktų gyvūnų“, – teigia departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Pasak aplinkosaugininko, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad įmonė neturėjo nustatytos formos teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų, Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais gyvūnais ir komercinio naudojimo sertifikato.

Už šiuos pažeidimus įmonė patraukta administracinėn atsakomybėn, taip pat sulaikyti gaminiai iš laukinių gyvūnų.

Įmonei gresia bauda iki 300 eurų ir gaminių iš laukinių gyvūnų konfiskavimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: