Įmonių margutis: nuo „Gražiai mėlyno pastato“ iki „Žalios boružės“

Didžiausia pavasario šventė – šv. Velykos – neatsiejama nuo kiekvieno stalą papuošiančių velykinių margučių. Įvairių spalvų paletę galima atrasti ir duomenis apie įmones ir organizacijas kaupiančiame Juridinių asmenų registre, o kūrybiškumo nestokojantys įmonių steigėjai šiomis spalvomis pagyvina įsteigtų bendrovių pavadinimus.

Registrų centro atviruose Juridinių asmenų registro duomenyse galima atrasti ne vieną šimtą bendrovių ar organizacijų, kurios savo pavadinimuose naudoja tam tikrą atspalvį. Iš viso tokių juridinių asmenų, kurių pavadinimuose yra paminėta spalva galima suskaičiuoti per 600, ne vienoje dešimtyje pavadinimų galima rasti žodį „margas“.

Iš viso Juridinių asmenų registro spalvų paletėje galima rasti 12 skirtingų spalvų, tad bendras įmonių margutis išties būtų margas. Įdomu tai, kad ryškiausiai matytųsi pavasarį, bundančia augmeniją ir atsinaujinimą simbolizuojanti žalia spalva – ją galima sutikti beveik 250-yje skirtingų įmonių pavadinimų. Kaip įprasta, dažniausiai kūrybinių idėjų nestokoja mažųjų bendrijų steigėjai, suteikdami tokius pavadinimus kaip „Žalia, bet ne žolė“, „Žalia boružė“, „Žalias katinas“, „Žalias uodas“ ar „Žalias drakonas“.

Antra pagal populiarumą juoda spalva – ją galima rasti daugiau kaip 90-yje pavadinimų, tarp kurių: asociacija „Juodas lapės varnas“, mažosios bendrijos „Juoda pica“, „Juodas kokosas“ bei „Juodasis ąžuolas“. Kiek mažesnis kiekis įmonių savo pavadinimuose naudoja raudoną, mėlyną ar geltoną atspalvius, pavyzdžiui „Raudona citrina“, „Raudonas mėnulis“, „Raudonas kaktusas“, „Gražiai mėlynas pastatas“, „Mėlyna citrina“, „Mėlyna aguona“, „Geltonas karutis“, „Geltonas voras“ ar „Geltonas hamakas“.

Beveik keturios dešimtys juridinių asmenų, norėdami dar labiau atkreipti dėmesį į save, pavadinimus išmargino tiesiogine to žodžio prasme – „Marga pakaba“, „Margas vėjas“ ar „Margasis sakalas“.

Be jau paminėtų spalvų, juridinių asmenų pavadinimuose taip pat galima rasti pilką, žydrą, rožinę, oranžinę ir rudą spalvas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: