Grožis - Laisvalaikis - 2021-05-20

Indiški papuošalai kiekvienam pamilusiam šią šalį – kaip išsirinkti?

Indija savo kultūra jau spėjo pakerėti ne vieną – kvapai, spalvos ir skoniai dar ilgai neapleidžia joje apsilankiusiųjų. Nors galėtume išskirti daugybę skirtingų būdų, kaip šią šalį praėjus atostogoms joje parsivežti kartu su savimi namo, tačiau dalis jų turės mažą piniginę vertę, trumpą galiojimo laiką ir ilgainiui taps niekingais dulkių ant lentynos magnetais. Nepaisant to, mes žinome puikią išeitį, padėsiančią jums nešiotis Indijoje patirtus įspūdžius kuo arčiau širdies – tai autentiški žalvariniai ir sidabriniai papuošalai, vėriniai, apyrankės ir grandinėlės, kurių nesinorės nusiimti. Visgi, dabar svarbiausias klausimas yra kiek kitoks – kaip išsirinkti?

Žalvariniai aksesuarai

Nors tik išgirdus žalvario pavadinimą jis dažnam neprimena brangaus metalo, tačiau pavadinimas šiuo atveju yra apgaulingas, bent iš pažiūros. Žalvario spalva primena tamsų auksą, todėl retas sugebės pasakyti, iš kokio metalo pagamintą papuošalą šiandien dėvite. Tiesa, žalvaris nėra itin brangus metalas, tačiau žalvarinius papuošalus paprasta prižiūrėti, jis taip pat priskiriamas minkštų metalų grupei, todėl reikalui esant patys galėsite koreguoti žalvarinių papuošalų dydžius.

Grandinėlės ant kojos

Nustebsime pirmą kartą nuvykę į Indiją bei išvydę vietines moteris, kurios žiedus nešioja ant kojų pirštų – tai yra vienas šios išskirtinės kultūros simbolių, tačiau jis vakariečių tarpe nėra toks populiarus. Daug daugiau dėmesio susilaukia kiti ant kojų dėvimi papuošalai – kulkšnies grakštumą pabrėžiančios grandinėlės dažniausiai nešiojamos jau šeimą sukūrusių moterių, o jaunos merginos renkasi šiuos žaismingus papuošalus savo stiprybei bei drąsai pabrėžti. Neretai grandinėlės ant kojos yra papildomos mažai žvangučiais, kurie kiekviename žingsnyje skleidžia ausiai malonų garsą.

Vėriniai ir pakabučiai

Niekas nedrįs ginčyti Indijos spalvingumo ir užburiančio kultūros žaismingumo – čia bene kiekvienas sutiktas vietinis bus pasipuošęs tradiciniu vėriniu ar ant kaklo ryšės pakabutį. Kriauklių, karoliukų, kristalų, odos bei kaulo ar siūlų papuošalus indai renkasi tam, kad pagyvintų savo įvaizdį. Nepaisant to, jog Indija nėra pats švariausias pasaulio kampelis, tačiau įvairios papuošalų gamybos medžiagos parodo šios kultūros šakos tvarumą bei draugiškumą gamtai – čia papuošalu tapti gali net ir menkiausias akmens gabalėlis!

Nesvarbu, kiek laiko truko jūsų kelionė po Indiją, tačiau įspūdžiai dar ilgam išliks širdyje – rinkitės autentiškus indiškus papuošalus ir šilčiausias emocijas nešiokite arčiausiai širdies.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: