Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Individualių namų gyventojai kviečiami atsiimti maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo konteinerius

Iki rugpjūčio 1 d. privačių valdų savininkai kviečiami atsiimti jiems nemokamai suteikiamas maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo priemones – 120 litrų talpos maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo konteinerį su filtru bei 7 litrų talpos rudą maisto ir virtuvės atliekoms rūšiuoti skirtą kibirėlį. Pilotinį maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo projektą Panevėžio miesto savivaldybė vykdo drauge su AB „Panevėžio specialiu autotransportu“ bei UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centru.

Miesto gyventojai kviečiami atvykti į AB „Panevėžio specialus autotransportas“, adresu Pilėnų g. 43, su savimi reikia turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei kiltų klausimų dėl rūšiavimo priemonių dalinimo procesų, prašome kreiptis tel. +370 607 77760 arba el. p. uzsakymai@psa.lt.

Atkreipiame dėmesį, kad individualių valdų savininkai, atsiėmę maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimui skirtus konteinerius bei rūšiavimo kibirėlius, jais naudotis galės pradėti nuo rugsėjo mėnesio. Pradėjus naudotis kibirėliais, rekomenduojama nepirkti maišelių, o atkreipti dėmesį į pakartotiną jų naudojimą. Sukaupus atliekas kibirėlyje, prieš išmetant maišelį į konteinerį, svarbu jį sandariai užrišti. Taip bus išvengta nemalonių kvapų susidarymo bei ilgiau palaikoma švara atliekų konteineryje. UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras teritorijoje veikiančiuose įrenginiuose tvarkant maisto atliekas technologinio proceso metu maišeliai ir kitos priemaišos yra atskiriami nuo maisto atliekų ir sutvarkomi.

Rūšiuojant maisto ir virtuvės atliekas prisidėsite ne tik prie mus supančios aplinkos išsaugojimo ir taršos mažinimo, bet ir sumažinsite savo namų ūkiui tenkančias atliekų tvarkymo išlaidas, kurios atsispindi gaunamose sąskaitose. Atliekų tvarkymo kainodara ateityje bus orientuota į atliekas rūšiuojančius namų ūkius, t. y., gyventojai, kurie turės ir naudosis visais rūšiavimo konteineriais – pakuočių, stiklo, maisto ir virtuvės, žaliųjų – mokės mažiau nei atliekų nerūšiuojantys.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: