Ineta Kvetkauskaitė-Čeponytė: pirmoji nesėkmė užgrūdina

Kartais sėkmės istorijos neprasideda nuo vieno atsitiktinio momento ar buvimo tinkamu laiku ir vietoje – joms reikia laiko subręsti ir įsitikinti, kad šis pašaukimas būtent tau. Uteniškei Inetai Kvetkauskaitei–Čeponytei kelias link fotomodelio veiklos nebuvo lengvas ir paprastasApie savo svajonę, pasiryžimą ją įgyvendinti ji sutiko papasakoti šiame interviu. Jautrus ir išsamus merginos interviu tikima, kad paliks pėdsaką daugelio širdyse.  

Teko girdėti, jog fotomodelio karjera iš pradžių nebuvo sėkminga? Kokia tai buvo pamoka? 

Kai turi gražią svajonę, skubi ją įgyvendinti. Kartais ir paskubi. Bėgi tarsi karštą dieną į jūros bangas, negalvodamas ar jau esi pasirengęs. Kita vertus, fotomodelio karjera reikalauja patrauklumo, jaunystės ir nepraleisti palankiausio laiko.

  Žmonės, kurie mane pažįsta, teigia, jog esu  ryžtinga mergina  ir  greitai nenuleidžiu rankų.  Taip,  pirmoji modelių agentūra į kurią kreipiausi pirmiausia, manęs kaip fotomodelio atsisakė. Tai buvo sukrėtimas, bet  nepraradau pasiryžimo.

  Kas liko daryti? Kažkiek teko stebėti iš šalies, skaityti, kurti ateities planus, klausti savęs, ar nereikėtų pasirinkti kokios nors masinės profesijos ir nesiveržti, ten, kur skirta būti tik likimo išrinktiesiems. 

 Tačiau kažkas sielos gelmėse kuždėjo: neišduok svajonės, jei pabūgsi – nebūsi laiminga. Šiandien jau esu susigrąžinusi sėkmę, galiu padrąsinti ir kitas merginas  bei moteris –  jei kažko tikrai trokšti savo gyvenime to reikia siekti visa savo siela, ir be pastangų nieko pasiekti negali. 

 Pirmoji griežta pamoka paskatino rimčiau žiūrėti į būsimą veiklą, jai ruoštis ir suvokti, kad visi klysta ir būtina įrodyti, kad skubotą išvadą darantis žmogus apsirinka.  Šiuo metu jau sulaukiau autoriteto fotomeno žmonių aplinkoje. Ir jau priklausau MJ mados namams.

 Kaip gimė mintis imtis modelio veiklos?

Dėl šios sėkmės didelį ačiū tariu Utenos fotografams Mantui Golubevui ir Pauliui Deveikiui, kurie išmokė pagrindinių veiklos elementų. Vien jų paskatinimas pabandyti ir virto daug daugiau nei galėjau tikėtis.

Ką patartumėte toms merginoms, kurios tik nori, bet nepradeda modelio kelio?

Jei tikrai norite neužsisklęskite, nesislėpkite. Eikite bandykite. Galbūt ne iš pirmo karto nusišypsos sėkmė, bet nenuleiskite rankų.

Kas mada yra jums?

Mada – tai gyvenimo būdo dalis, leidžianti išreikšti save. Tai galimybė  ugdyti ir populiarinti gerą skonį, surasti savo aprangos stilių. Madinga, tinkanti žmogui apranga yra geros nuotaikos šaltinis. Mada yra drąsa parodyti, kad esi atviras naujovėms. Apranga labai daug pasako apie žmogų:  kokiam sluoksniui jis priklauso, ar jis konservatyvus ar žavisi naujais sumanymais, ar vertina blizgučius, ar  rūbus, kuriems sukurti reikėjo subtilumo ir kūrybos.

Sakoma, kad labiausiai vertiname žmones pagal jų įvaizdį, kas jums yra svarbu žmoguje?

Mano akimis ne išvaizda svarbiausia, bet kokios vertybes puoselėjamos.  Tačiau išorė greitai pamatoma ir jei ji  prasta, aplinkiniai tikriausiai nenorės domėtis vertybinėmis orientacijomis. Gyvenimas reikalauja harmonijos. Kita vertus, apranga – akivaizdus pasirinkimas, demonstruojamas gebėjimas spręsti. Jei sprendimas prastas – žmogus nesidomi aprangos etiketu gal jis neturėjo tam galimybių?

Kaip manote kokios yra modelio vertybės?

Įvardinčiau kantrybę, nes nepamirškime, kad fotosesijos atima daug laiko, pradedant ilgu sėdėjimu kėdėje pas visažistus, kitus grožio specialistus ir baigiant pačia fotosesija, kur tenka ilgai pozuoti. Modeliui reikalinga patraukli išvaizda, gebėjimas išryškinti tai, kas gražu. Tačiau jis nėra tik gražus žaisliukas projekto vadovo veikloje.  Tu esi kūrinio bendraautorius todėl būtina kūrybinė kibirkštėlė, labai padeda domėjimasis menu: daile, teatru, apskritai kultūra. Be išugdyto subtilaus skonio, paprastai, atrodai vulgarokai. Tarp modelių yra nemaža konkurencija. Reikia dvasios tvirtumo, kad sugebėtum neįsivelti į intrigėles.

Atskleiskite,  kokia paprastai būna modelio diena?

Kiekvieno modelio rytas prasideda anksti. Vienas svarbiausių dalykų ryte – pusryčiai. Tai turėtų būti maistingas, tačiau lengvas, neapsunkinantis maistas, kuris turi nemažai proteinų ir suteikia energijos. Labai svarbu gerti pakankamai vandens. Po pusryčių seka mankšta, nes labai svarbu palaikyti tinkamas kūno formas bei fizinę sveikatą. O vykstant į fotosesiją, svarbu apsirengti patogius, neankštus rūbus, nespaudžiančią avalynę, kuri nepaliktų žymių ant kojų.

Modeliams labai svarbu sveika gyvensena, griežta darbotvarkė ar jūsų tai negąsdina?

Negąsdina, nes visada prisižiūrėjau, ką valgau. Ir kiekvienas rytas prasideda bėgiojimu.

Jūsų palinkėjimas skaitytojams

Niekada nenuleiskite rankų! 

Kalbino Mindaugas Jonušas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: