G. Kartano nuotr.

Iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį“ dalyviai pristatė pasiektus rezultatus

Penktadienį robotikos centre „RoboLabas“ vyko baigiamasis iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ renginys. Čia šešių miesto mokyklų – Juozo Miltinio gimnazijos, Beržų, „Vilties“ progimnazijų, Pradinės mokyklos ir jungtinė „RoboLabo“ bei „Saulėtekio“ progimnazijos – komandos pristatė dar spalį vykusiame aukcione iš įmonių „nusipirktus“ ir įveiktus iššūkius.

„Visada smagu užsukti į RoboLabą, nes žinau, kad būtent čia sutiksiu smalsių ir norinčių dar daugiau sužinoti vaikų bei nemažiau smalsių jų mokytojų. Džiaugiuosi, kad jau trečią kartą vykstantis projektas sulaukė jūsų susidomėjimo. Tikiuosi, kad „įsigytos“ pamokos jums buvo įdomios ir naudingos. Šiandien apie tai mums ir papasakosite. Naudodamasis proga noriu padėkoti mokytojoms, kurios dalyvavo projekte. Jei ne jūs, šis projektas nebūtų pajudėjęs iš vietos ir pasiekęs vaikų. Artėjančių švenčių proga linkiu visiems vis didesnio noro sužinoti ir išmokti. Tegul kiti metai būna pilni pačių įdomiausių atradimų. Įdomių pristatymų ir gero laiko visiems“, – sveikinimo kalbą sake Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Įgyvendinant minėtą iniciatyvą savo iššūkius mokiniams pasiūlė šešios Panevėžio įmonės – UAB „Harju Elekter“, „Kriautė“, „IOCO Packaging“, „Aukštaitijos vandenys“, AB „Panevėžio stiklas“ ir „Panevėžio energija“. Spręsdami verslo pateiktus iššūkius moksleiviai susipažino su žiedine ekonomika, ieškojo tvarių spendimų, panaudojant antrines žaliavas, taupant energetinius resursus, mažinant vandens vartojimą buteliuose. Šios netradicinės pamokos kasmet moksleiviams suteikia unikalią galimybę mokytis ne tik iš vadovėlio, bet ir per patirtis. Gvildenant verslo pasiūlytus iššūkius moksleiviams parodoma, kaip jų įgytos žinios gali būti pritaikomos praktiškai bei kokias patrauklias karjeros galimybes galėtų pasirinkti ateityje.

„Ši drauge su Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ vykdoma iniciatyva naudinga ne tik moksleiviams, bet ir miesto verslui, kuriam svarbu rūpintis būsimų specialistų pritraukimu, jų ugdymu. Džiaugiuosi, kad mokyklų komandos šiemet labai aktyviai ir atsakingai analizavo pateiktus iššūkius, lankėsi įmonėse, domėjosi jų istorija, veikla“, – teigia Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Ankstesniais iniciatyvos metais mokytojai dirbdami su pasirinktomis įmonėmis bei įstaigomis kūrė scenarijus, kuriuos vėliau pritaikė pamokų metu. Per dvejus metus sukurta bene pusė šimto patirtinio mokymosi scenarijų.

Iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ tikslas – sudominti mokinius STEAM mokslais, supažindinti su mieste veikiančių STEAM mokslų srities įmonių  veikla.

Komunikacijos skyriaus ir „RoboLabas“ inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: