Internete daugiausia dėmesio sulaukia socialiniai tinklai, bet nuotoliniu būdu jau deramasi ir dėl paskolos

Europos Sąjungos (ES) gyventojai daugiausia laiko internete praleidžia socialiniuose tinkluose,  tačiau ir finansinių reikalų tvarkymas per nuotolį tampa vis aktualesnis. Kol kas europiečiai elektroninėje erdvėje dažniausiai linkę atnaujinti arba nusipirkti draudimo polisą, tačiau jau 3 proc. tokiu būdu susidera dėl paskolos ir ją gauna.

„Citadele“ banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovo Andriaus Bernoto teigimu, proveržį finansinių paslaugų prieinamumui virtualioje erdvėje šiuo metu labiausiai galėtų suteikti nuotolinio prisijungimo įrankių, naujų produktų bei platformų pasiūla. Pasak jo, atsižvelgiant į spartų gyvenimo tempą ir reikalingų paslaugų spektrą, Lietuvoje jau susiformavo niša patikimiems ir saugiems skolinimosi internetu įrankiams.

„Jei kas antras europietis „gyvena“ socialiniuose tinkluose ir juose dalinasi daugiau ar mažiau jautria informacija apie savo privatų gyvenimą, vadinasi, tik laiko klausimas, kada įvyks kardinalus lūžis finansinius klausimus internete tvarkančių statistikos eilutėje. Eurostato duomenimis, tokių kol kas yra apie 15 proc. Lietuvoje turime bene geriausiai išvystytą infrastruktūrą, reikalingą bankinėms interneto paslaugoms, tad belieka ja naudotis ir žengti dar toliau. „Citadele“ banke nuo šiol svarbiausią sprendimą dėl būsto paskolos visų bankų klientams bus galima gauti internetu neišėjus iš namų per 24 valandas“, – sako A. Bernotas.

Būsto paskolos yra populiariausia kredito rūšis Lietuvoje tarp fizinių asmenų, atitinkamai ir gyvenamojo būsto nuosavybės rodiklis yra labai aukštas.

Banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 50 proc. gyventojų sužinoti sprendimą bei būsto paskolos dokumentus norėtų tvarkyti internetu. Toks kreditavimo būdas patraukliausias 18-25 m. asmenims, aukštąjį išsilavinimą turintiems gyventojams, taip pat gaunantiems didesnes nei vidutines pajamas.

„Jaunoji karta, asmeniniame gyvenime įpratusi bendrauti nuotoliniu būdu, tokius pat principus taiko ir renkantis įvairias prekes ar paslaugas. Finansinės paslaugos neturėtų būti laikomos išimtimi. Jei vos prieš kelerius metus norint gauti būsto kreditavimo pasiūlymą tekdavo su šūsnimi dokumentų keliauti į banką, tai šiandien šis procesas yra supaprastintas ir perkeltas į elektroninę erdvę“, – sako „Citadele“ banko atstovas.

Tiesa, tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis visuomenės net nežino apie galimybę internetu gauti būsto finansavimo sprendimą. Ir tik kas ketvirtas (25 proc.) gyventojas teigė manantis, jog Lietuvoje tokia paslauga jau yra prieinama.

Lietuvos banko duomenimis, 2018 m. liepos mėn. šalies gyventojams suteiktų būsto paskolų portfelis siekė 7,469 mlrd. eurų – 8,9 proc. daugiau nei prieš metus (6,858 mlrd. eurų).

„Citadele“ banko bendras paskolų portfelis šių metų pirmojo pusmečio pabaigoje sudarė 265,1 mln. eurų ir buvo 8,2 proc. didesnis nei 2017 m. birželį. „Citadele“ bankas 2018 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje uždirbo 1,6 mln. eurų grynojo pelno.

Lietuvos gyventojų apklausą apie būsto kreditavimą „Citadele“ banko užsakymu 2018 m. rugpjūtį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, tyrimo metu apklausti 1007 respondentai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: