Internete pasirodė melagingi skelbimai apie neva parduodamą vakciną nuo Covid-19

Biržų rajono policija informuoja, kad skelbimų puslapiuose buvo paskelbtas netikras skelbimas apie neva parduodamą vakciną nuo Covid-19.

Skelbime nurodoma, kad „…parduodama vakcina nuo koronaviruso. Ribotas kiekis. Vienas buteliukas – 5 dozės. Pridėsiu 5 švirkštus. Vakcina su sertifikatu. Laikomos saugioje talpykloje. Šalutinio poveikio nėra. Pati pasiskiepyjau. Sesuo dirba Amerikoje, tai bus siunčiame iš Amerikos! Tai siuntimas gali užtrukti. SAUGOKIME SAVE IR KITUS“.

„Iš karto sakome kad šis skelbimas yra NETIKRAS. DĖMESIO! MELAGIENA! NEUŽKIBKITE“, – teigiama policijos pranešime.

Policijos atstovų teigimu, tokio paskelbimo priežastys gali būti įvairios, tačiau pagrindinės dvi yra: paprasčiausias bandymas sukčiauti ieškant patiklių žmonių, arba bandymas skleisti nepasitikėjimą valstybės institucijų veikla.

Sukčių skelbimo nuotraukoje pavaizduota kompanijų ,,BioNTech“ ir ,,Pfizer“ sukurta vakcina ,,Comirnaty“. Ši vakcina turi būti laikoma ir gabenama temperatūroje nuo -90 °C iki -60 °C, o atšildžius turi būti nedelsiant sunaudota.

Net ir esant geriausiems norams, nesugadintos vakcinos iš Amerikos niekas į Lietuvą neatsiųs, nes be specialios įrangos neįmanoma užtikrinti jos laikymui keliamų reikalavimų.

„Būkite atsargūs, neužkibkite ant tokių skelbimų jauko ir apie tai informuokite vyresnio amžiaus žmones“, kad jie neužkibtų, – perspėja policija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: