„Interneto savaitė 2016“ Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Net 27 Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, kovo 14-20 dienomis minėjo „Interneto savaitę 2016“. Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka taip pat prisidėjo prie asociacijos „Langas į ateitį“ koordinuojamos iniciatyvos ir kvietė sudalyvauti organizuojamuose renginiuose.

Savaitė prasidėjo kovo 15 d. tiesiogine internetine vaizdo transliacija „Saugūs pinigai internete“. Jos metu „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė O. Bložienė bei Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento vyriausioji specialistė finansiniam švietimui T. Grinytė pasakojo apie tai, kaip saugiai naudotis elektronine bankininkyste, kaip atpažinti sukčiavimą.

Kovo 15 d. į vaikų literatūros skyrių „Žalioji pelėda“ rinkosi „Ąžuolo“ progimnazijos pirmokai kartu su mokytoja D. Stefanavičiene. Čia jiems vyko informacinių technologijų mokymai „Jaunojo informatiko mokyklėlė“. Renginio metu pradinukai įgijo naujų IT žinių ir pritaikė jas praktiškai: atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliko įvairias užduotis.

Kovo 14-18 d. Viešojoje, Parko, „Židinio“, Smėlynės ir Šiaurinėje bibliotekose organizuoti kompiuterinio raštingumo ir interneto pradžiamokslio mokymai. Kursų metu vyresnio amžiaus žmonės mokėsi naudotis kompiuterio ir interneto suteikiamomis galimybėmis: dirbti teksto tvarkymo programa, naudotis Google paieškos sistema, elektroniniu paštu, Skype programa, užsiregistruoti pas gydytoją, apsipirkti ar apmokėti sąskaitas internetu. Ir dar daug kitų naudingų dalykų!

Savaitės pabaigoje interneto pradžiamokslio ir e-raštingumo kursų dalyvių laukė trumpas, nuotaikingas ir tikrai nesudėtingas 12 klausimų testas „Linksomoji interneto ABC“. Testo pavadinimas tikrai atitiko klausimų turinį: kokios trys raidės – vvv ar www – žymi internetinio puslapio adresą? Kuo – kilogramais ar kilobaitais – matuojama informacija? Kokį laišką – elektroninį ar paprastą – adresatas gauna greičiau? Ar galima klausytis radijo ir žiūrėti TV laidas internetu? ir kt. Štai tokius klausimus, padėjusius pasitikrinti įgytas IT žinias, gavo kursų dalyviai.

Jei kam įdomu, kaip gi dalyviams sekėsi „susidoroti“ su pateiktais klausimais, atsakysime, jog tikrai gerai! Dauguma padarė vos vieną ar kelias klaidas. Geriausiai atsakiusiems įteikėme paskatinimo prizą – USB atmintinę.

Pasibaigus „Interneto savaitei 2016“ tikimės, jog bibliotekose vykę renginiai atkreipė jų dalyvių dėmesį į naujų technologijų ir interneto teikiamą naudą bei plačias pritaikymo galimybes, skatino senjorus naudotis informacinėmis technologijomis, būti šiuolaikiškais.


Indrė Lašinytė

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: