AKTUALIJOSEUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

Investicijų planas Europai: 10 mln. EUR naujų mikrokreditų smulkiesiems Lietuvos verslams

Europos investicijų fondui (EIF) pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Lietuvoje veikiančia nebankinio finansavimo sprendimų kompanija „Vilnius factoring company“, smulkieji verslininkai galės gauti iki 25 000 EUR vertės mikrokreditus. Numatoma, kad „Vilnius factoring company“ iš viso išduos iki 10 mln. EUR mikrokreditų, kuriems suteikiama EIF garantija.

Už užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos mobilumą atsakinga Europos Komisijos narė Marianne Thyssenatkreipia dėmesį į sutarties pranašumus: „ES suteikus tokią paramą, finansavimą galės gauti daugiau smulkiųjų Lietuvos verslininkų. Gautos lėšos jiems leis pradėti arba plėsti verslą, sukuriant daugiau darbo vietų ir galimybių vietos lygmeniu. Nuoširdžiai sveikinu šią sutartį, darsyk įrodančią, kad mūsų užimtumo ir socialinių inovacijų programa suteikia ES galimybių imtis konkrečių veiksmų, padedančių spręsti finansinę ir socialinę atskirtį. Ši sutartis – dar vienas mūsų žingsnis sąžiningesnės ir socialiai atsakingesnės Europos link.

Lietuvos mikroįmonės ir ūkininkai gali pasinaudoti nebankinio finansavimo galimybėmis pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą. Šios programos tikslas – suteikti labai smulkiems verslams daugiau galimybių gauti reikalingą finansavimą. Palyginti su tradiciniais bankiniais šaltiniais, šiuo atveju finansavimo sąlygos yra ne tokios griežtos, be to, taikomi gerokai mažesni užtikrinimo priemonių reikalavimai. Gautas lėšas galima investuoti tiek į kompanijos apyvartinį kapitalą, tiek ir į verslo plėtrą. Programos įgyvendinimui sąlygas sudaro pagal J.-C. Junkerio planą įsteigtas Europos strateginių investicijų fondas, leidžiantis Europos investicijų banko grupei investuoti į rizikingesnes įmones.

Mikrokreditai teikiami smulkiesiems ūkininkams ir įmonėms, turinčioms ne daugiau kaip 9 darbuotojus. Metinė įmonės apyvarta ir balanse turimo turto vertė turi neviršyti 2 mln. eurų.

Investicijų planas Europai, dar vadinamas „Junckerio Planu“, yra vienas iš svarbiausių Europos Komisijos prioritetų. Jame pagrindinis dėmesys skiriamas investicijoms į darbo vietų kūrimą ir augimą efektyviau naudojant naujus ir esamus finansinius išteklius, šalinant kliūtis investicijoms ir teikiant matomumą ir techninę pagalbą investiciniams projektams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close