Ir panevėžiečius pasieks pakuočių atliekų konteineriai

Pakuočių atliekų rūšiavimo konteineriams įsigyti ir jais aprūpinti gyventojus šiemet savivaldybėms numatyta išmokėti apie 2,7 mln. eurų iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos.

„Tokiais konteineriais visoje Lietuvoje šiais metais turėtų būti aprūpinta apie 70 tūkst. gyvenamųjų namų valdų. Tikimės, kad į juos pavyks surinkti tūkstančius tonų pakuočių atliekų, kurios ne tik kad nebepateks į bendrą atliekų srautą ir nebebus vežamos į sąvartynus, o dar ir duos naudos – bus perdirbtos“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Sutartis pirkti pakuočių atliekų konteinerius kol kas yra sudariusios 16 savivaldybių: Panevėžio, Šiaulių ir Palangos miestų, Anykščių, Biržų, Kelmės, Kretingos, Akmenės, Švenčionių, Šiaulių, Rokiškio, Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Šilutės ir Trakų rajonų. Aplinkos ministerija ragina suskubti ir kitas savivaldybes sudaryti sutartis, pasistengti, kad kuo daugiau namų valdų turėtų tokius konteinerius.

Pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybė iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšų ketina įsigyti 1120 pakuočių atliekų konteinerių, dar tiek pat jų individualių namų gyventojams bus nupirkta už gamintojų ir importuotojų lėšas.

Norėdami sužinoti, kada ir kokiomis sąlygomis bus dalijami konteineriai, gyventojai turėtų kreiptis į savivaldybę.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: