Ir Panevėžyje padidėjęs oro užterštumas

Aplinkos apsaugos agentūra nuo kovo 24 d. fiksuoja kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5 koncentracijos padidėjimą visuose miestuose. Kovo 26 d. kietųjų dalelių KD10 koncentracija Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Kėdainiuose viršijo paros ribinę vertę (50 µg/m3).

Pagrindinės kietųjų dalelių bei azoto dioksido aplinkos ore padidėjimo priežastys – nepalankios teršalų sklaidymuisi meteorologinės sąlygos, padidėjęs kietojo kuro deginimas, siekiant apšildyti namų ūkių patalpas, sausos pernykštės žolės deginimas.

Pastaruoju metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša apie nuo praeito sekmadienio gesinamus žolės gaisrus, kurie yra vienas iš papildomų taršos kietosiomis dalelėmis šaltinių. Tikėtina, kad dalis šių teršalų pasiekia ir miestus. Kadangi fiksuojamos padidėjusios ne tik kietųjų dalelių KD10, bet ir smulkesnių kietųjų dalelių KD2,5 koncentracijos aplinkos ore, didelė tikimybė, kad būtent degimo (kietojo kuro, žolės) metu išmetami teršalai yra pagrindinė pastarųjų dienų oro kokybės problema.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, kovo 28 d. vyraus giedri, be kritulių orai, pūs nestiprus pietryčių vėjas. Sąlygos teršalų sklaidai aplinkos ore nėra palankios (ypač naktį, ryte ir vakare). Tikėtina, jog vėl bus užfiksuoti kietųjų dalelių paros ribinės vertės viršijimai didžiuosiuose miestuose.

Rekomenduojame maksimaliai apriboti fizinę veiklą lauke, dar geriau – į lauką neiti visai. Santykinai žemesnės kietųjų dalelių koncentracijos fiksuojamos nuo 12 val. iki 17 val., todėl patalpų vėdinimą geriausia atlikti tik dienos metu. Atsakingai elgtis su ugnimi lauke – pernykštės žolės deginimas yra draudžiamas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: