Irkluotojai varžybų sezoną baigė su trenksmu

Nors oras nelepino, tačiau rugsėjo 17-18d. Panevėžio baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo Lietuvos jaunučių čempionate ir Lietuvos taurės etape Trakuose. Miesto komandą tradiciškai sudarė Panevėžio sporto centro ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto mokyklos auklėtiniai. Viso komandoje net 52 sportininkai, treniruojami Dalios Vaičikonienės, Editos Simonaitytės ir Vytauto Vaičikonio.

Net penkis pirmos vietos medalius (visų varžybose buvusių rungčių) iškovojo ir stipriausia mergina Lietuvoje iki 18-os metų tapo Kotryna Glemžaitė. Laimėta baidare vienviete 500 ir 200m, tuomet baidare dviviete su Jone Vidutyte 500 ir 200m, bei baidare keturviete 500m su J. Vidutyte, P. Timoščenko, L. Rinkute (Šilutė). Šiemet trenerės D. Vaičikonienės auklėtinei buvo labai sėkmingas sezonas – Europos jaunių čempionate aštunta vieta, Pasaulio jaunių čempionate šešta vieta. Tai pirmi tokie pasiekimai Lietuvos irklavimo istorijoje.

Vaikinų tarpe stipriausias Lietuvoje iki 18 metų grupėje tapo taip pat mūsų komandos atstovas Povilas Čepelė (treneris V. Vaičikonis). Povilas puikiai pasirodė ir prieš savaitę vykusiose varžybose Čekijoje, kur iškovojo penktą vietą baidare vienviete 200m nuotolyje. Trakuose Povilas nenugalimas buvo baidare vienviete 1000 m (trečią vietą iškovojo kitas panevėžietis Linas Bukauskas) bei 200m nuotolyje kur kitas dvi prizines vietas iškovojo taip pat panevėžiečiai Norbertas Vaitkus (treneris V. Vaičikonis) bei Linas Bukauskas (trenerė D. Vaičikonienė). Trys pirmos vietos Panevėžiui atiteko tikrai konkurencingoje rungtyje – dalyvavo net 42 sportininkai iš visos Lietuvos. Povilas su porininku N. Vaitkumi dviviete baidare iškovojo antrąsias vietas 500 ir 200m nuotolyje, kur nugalėtojais abejuose nuotoliuose tapo kiti Panevėžio sportininkai – Nedas Kraujalis su Linu Bukausku (jie prieš savaitę vykusiose pačiose stipriausiose Pasaulyje jaunučių varžybose Čekijoje iškovojo ketvirtą vietą). 200m baidare dviviete trečioje vietoje liko Vilius Borisas su porininku iš Plungės.

Jaunių grupės keturviečių baidarių lenktynėse nenugalimi buvo N. Kraujalis, L. Bukauskas, M. Grybė ir T. Chainauskas, antraisiais finišavo taip pat panevėžiečiai P. Čepelė, T. Šimoliūnas, N. Vaitkus, V. Borisas. Jaunučių mergaičių grupėje laimėjo panevėžietės G. Bakaitė, R.Vaičikonytė, E. Milašiūtė, L. Railaitė.

Jaunučių grupėje puikiai pasirodė Orestas Rimšas (treneris V. Vaičikonis) laimėjęs baidare vienviete 200, o 1000m iškovojęs antrą vietą, taip pat su porininku iš Visagino laimėjo baidare dviviete 500 ir 200m bei laimėjo 500m baidare keturviete su Titu Misiūnu bei sportininkais iš Visagino bei Vilniaus. Dviviete 200m trečiaisiais finišavo D. Gritėnas su B. Kebliu.

Kiti rezultatai: jaunių K1 500 trečia vieta P. Timoščenko; 2006m. K1 500 trečia vieta Liucija Railaitė; 2007m. K1 500 ir 200m trys pirmos vietos Panevėžio komandos E. Milašiūtė, R. Vaičikonytė ir G. Bakaitė; 2006 m. C1 1000 ir 200m antra vieta D. Raila; 2007 m. C1 1000 ir 200m antra vieta Danielius Gaurys, trečia Dovydas Gaurys, 2007m. K1 1000 ir 200m trečias vietas iškovojo D. Gritėnas; jaunių merginų C1 200m antra vieta V. Gaurytė; suaugusių grupėje 1000m T. Šukys, trečia V. Vronevskis; dvivietėse jaunučių grupėje K2 500m laimėjo G. Bakaitė su R. Vaičikonyte, trečiomis liko E. Milašiūtė su L. Railaite; jaunučių K2 200m antra vieta G.Bakaitė su R.Vaičikonyte, trečia E. Milašiūtė su L. Railaite; jaunutės C2 500 trečia vieta A. Sokolovaitė su G. Baltrušaityte (Šiauliai); jaunučiai K2 20jaunučiai C2 500 nugalėjo broliai Dovydas ir Danielius Gauriai; jaunučiai C2 200 antri D. Raila su D. Joneliu; suaugusių grupėje K2 1000 antri V. Vronevskis su J. Ragausku (Visaginas), treti T. Šukys su M. Bratich (Šiauliai); K2 200m nugalėjo T. Šukys su M. Bratich, antri V. Vronevskis su J. Ragausku.

Šios varžybos taip pat buvo ir Lietuvos klubų čempionato įskaitos etapas. Stipriausias klubas Lietuvoje treti metai iš eilės yra Panevėžio miesto V. Vaičikonio irklavimo klubas. Taškai klubams skaičiuojami pagal sportininkų pasiekimus viso sezono metu.

Tai buvo paskutinės irkluotojų varžybos šiemet. Pasak trenerės Dalios Vaičikonienės, tokio sėkmingo sezono panevėžiečiams dar nebuvo, nepaisant to, kad jau eilę metų mūsų miesto sportininkai ir taip dominuoja Lietuvoje. Sezoną ypatingu padarė įspūdingi tarptautiniai pasiekimai.