Irkluotojų rinktinė dalyavao tarptautinėse varžybose

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo jaunių rinktinė rugsėjo 16-20 d. sudalyvavo vienintelėse šiemet tarptautinėse varžybose „Olympic hopes“ Vengrijoje. Vengrija pagrįstai vadinama irklavimo meka, todėl nenuostabu, kad ir vienintelės didelės jaunių varžybos surengtos būtent ten. Varžybose dalyvavo net dvidešimt dvi šalys, tad net patekimas į finalą kur startuoja devyni sportininkai yra didelis pasiekimas. Lietuvos komandą sudarė dvidešimt du sportininkai. Komandos sudėtyje lydimi trenerių V. Vaičikonio ir D. Vaičikonienės dalyvavo net septyni panevėžiečiai nuo penkiolikos iki septyniolikos metų amžiaus. Visi sportininkai varžėsi su savo vienmečiais atskirose amžiaus grupėse.

Pirmasis varžybose startavo penkiolikmetis Nedas Kraujalis. Jis dalyvavo baidare vienviete 1000m nuotolyje kur užėmė keturioliktą vietą, o dvigubai trumpesniame nuotolyje liko dvyliktas.

Taip pat penkiolikos Linas Bukauskas pateko į 500 ir 200m A finalus. Abiejuose nuotoliuose Linas užėmė devintą vietą.

Penkiolikmetė Kotryna Glemžaitė šiemet demonstravusi puikius rezultatus Lietuvoje, puikiai pasirodė ir Vengrijoje 500m nuotolyje patekusi į finalą ir ten užėmusi septintą vietą, o 200m nuotolyje taip pat pateko į finalą ir jame užėmė aštuntą vietą.

Šešiolikmetis Norbertas Vaitkus 500m nuotolyje liko septynioliktas, o 200m sprinto rungtyje pateko į finalą ir jame finišavo devintas.

Septyniolikmetis Rytis Sakalauskas savo pagrindiniame 1000 m nuotolyje pateko į finalą ir užėmė aštuntą vietą. 200m nuotolyje B finale finišavo trečias ir bendroje įskaitoje liko dvyliktas.

Septyniolikmetis Heraldas Kairys 1000m nuotolyje B finale finišavo penktas ir bendroje įskaitoje liko keturioliktas, o 200m nuotolyje B finale finišavo septintas ir bendroje įskaitoje užėmė šešioliktą vietą. Heraldas kartu su Ryčiu startavo ir baidare dviviete 500m kur pasirodė išties puikiai užimdami šeštą vietą ir nuo trečios vietos atsilikę 0,8s.

Septyniolikmetė Gabrielė Srivkinaitė 500m nuotolyje užėmė keturioliktą, o 200m nuotolyje tryliktą vietą.

Šiuo metu Panevėžio irkluotojai po šiek tiek trumpesnio, bet labai intensyvaus sezono ilsisi ir spalio pabaigoje pradės ruoštis sekančiam sezonui.