Pradžia Bendruomenės naujienos Iš Daukniūnų kilo trispalviai linkėjimai Lietuvai

Iš Daukniūnų kilo trispalviai linkėjimai Lietuvai

1353
0

Ar esate kada perdavę linkėjimus? Vaikystės draugui, senelei, pusseserei iš Kelmės, ūsuotam dėdei, mėgstamam kolegai… Rašėte laišką ar dovanojote atviruką? Linkėjote žodžiu ar tiesiog apkabinote? Linkėti žmonėms yra puikiai suprantamas ir natūralus reiškinys. Tik linkėjimus perduoti mylimai Tėvynei? Turite idėjų?

Štai liepos 6 dieną, kai lietuviai visame pasaulyje šventė Valstybės dieną, daukniūniečiai gražiausius žodžius Lietuvai surašė mažuose lapeliuose. Margino įvairiomis spalvomis, linkėjo laisvės, stiprybės, išlikti tvirta, draugiška, linkėjo išsaugoti savo tautiškumą ir vienybę, kad kuo mažiau žmonių šalį paliktų… Kiekvienas iš Valstybės dienos šventėje dalyvavusių žmonių lapeliuose užrašė gražiausias savo mintis, pozityviausius išgyvenimus, sentimentus ir prisiminimus. Rašė ir segė juos prie vėjyje plazdėjusių helio balionų virvelių.

Siųsti linkėjimus niekas neskubėjo. Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vaikų laisvalaikio klubas „Nenuorama“ svarbiai datai paminėti parengė koncertinę programą. Mažieji artistai skaitė eiles apie Lietuvą ir Lietuvai, dainavo dainas, sukosi žaidimų rateliuose, į kuriuos įtraukė ir tėvelius. Muzikinę programą paįvairino Redos Matuzevičienės atliktos dainos. Sulėtas liepos pradžios vakaras tapo jaukiu bendruomenės susibūrimu, skirtu pasidžiaugti savo šalimi, savo tauta.

Lygiai 21 valandą, drauge su lietuviais visame pasaulyje, žiūrovai ir koncertinės programos atlikėjai gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ namų kieme stojo į didelį ratą. Rankose laikydami po helio balioną, garsiai, iš visos širdies, vieningai ėmė giedoti Tautišką giesmę. Nuskambėjus paskutiniams himno akordams vaikų delnai atsigniaužė ir kartu su balionais į dangų paleido visus surašytus linkėjimus. Šypsodami, dar kurį laiką stebėję tolstančius spalvotus taškelius, daukniūniečiai pasidžiaugė gražia, jaukia švente.

„Tikiuosi mano linkėjimas išsipildys,“ – vienas po kito šūkčiojo vaikai. Jie savo gimtąjį kraštą pasveikino nuoširdžiai ir atsakingai.

O kaip Lietuvos Valstybę pasveikinote Jūs?


Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.