Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Iš Europos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų čempionato – su pergalėmis!

Birželio 20-24 d. Hanoveryje, Vokietijoje, vyko Europos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų čempionatas „FireFit“. Jame dalyvavo ir Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų komanda. Keli šimtai dalyvių iš daugiau nei 10 šalių pirmąsias 4 dienas varžėsi atrankiniuose etapuose dėl patekimo į finalinius Europos čempionato bėgimus. Vien šiomis dienomis visi 13 dalyvių iš Lietuvos net 36 kartus bėgo įvairiuose atrankos etapuose.

„Daugelis kasdien gerino savo asmeninius rezultatus ir tobulėjo, – sakė komandos vadovas Donatas Gurevičius. – Malonu buvo sutikti ir į varžybas užsukusius kolegas lietuvius, kurie ne tik laikė kumščius, bet ir šūksniais bei plojimais palaikė dalyvių startus.“

Visi 13 Lietuvos dalyvių pateko tarp geriausiųjų 120 dalyvių, kurie tęsė individualius startus Europos čempionato finaliniuose bėgimuose. Jau penktadienį individualiose įskaitose lietuvaičiai turėjo du prizininkus: Saulius Norušaitis 45 metų ir vyresnių vyrų kategorijoje užėmė 3-iąją vietą, Regina Bartkutė – 2-ąją vietą moterų, vyresnių nei 40 metų kategorijoje.

Šeštadienį tandemų kategorijoje vyresnių nei 40 metų kategorijoje Marius Gasparėnas ir Donatas Gurevičius užėmė 3-iąją vietą, o toje pačioje amžiaus kategorijoje Laimono Kivilio ir Sauliaus Norušaičio tandemas iškovojo 2 vietą! Vyrų tandemų kategorijoje iki 40 metų 2-ąją vietą iškovojo Romualdas Vilimas ir Karolis Gražinis. Jų tandemo rezultatas bendroje įskaitoje taip pat buvo įvertintas 2-ąja vieta.

Mix estafetėje (kai komandinėje estafetėje dalyvauja bent 1 moteris) dalyvavo Remigijus Balčiūnas, Laimonas Kivilius, Saulius Norušaitis, Regina Bartkutė ir Marius Gasparėnas. Jie pasirodė puikiai ir užėmė 3-iąją vietą. Vyrų komandinės estafetės kategorijoje Lietuvos rinktinė, kurioje startavo Andrius Ašmontas, Gintautas Samauskis, Rokas Lindenis, Karolis Gražinis ir Romualdas Vilimas, iškovojo 3-iąją vietą. Europos čempionais vyrų estafetės rungtyje tapo Lenkijos ugniagesių gelbėtojų komanda. Garbingą antrąją vietą užėmė iš Ukrainos, Kijevo, atvykę ugniagesiai gelbėtojai.

Su Kijevo ugniagesiais gelbėtojais Lietuvos komandos nariai ypač daug bendravo, dar iki varžybų talkino jiems patarimais rengiantis šioms varžyboms, nes Kijevo ugniagesiams tai buvo pirmasis startas „FireFit“ Europos čempionate.

Lietuvos komanda į gimtuosius miestus ir tarnybos vietas Vilniuje, Šiauliuose, Akmenėje, Biržuose, Joniškyje ir Panevėžyje grįžo sekmadienio vakare. „Dėkojame sirgaliams, antrosioms pusėms, artimiesiems, kolegoms, vadovams, departamento vadovybei už sudarytas sąlygas dalyvauti ir atstovauti Lietuvai „FireFit“ Europos čempionate, už palaikymą tiek rengiantis, tiek dalyvaujant varžybose,“ –  sakė D. Gurevičius.

„Nors kasmet po nacionalinių varžybų susiburia vis nauja rinktinė, džiugu, kad pavyko sutelkti tokią didelę ir pajėgią komandą, kuri pasiekė aukštų rezultatų įvairiose Europos čempionato kategorijose, – po varžybų kalbėjo komandos kapitonas Andrius Ašmontas. – Tai rodo, kokį didelį potencialą Europoje ar net pasaulyje turi mūsų santykinai nedidelė ugniagesių gelbėtojų bendruomenė Lietuvoje“.

Tai pirmosios tarptautinės varžybos po birželio 8-9 vykusių Lietuvos stipriausiojo ugniagesio gelbėtojų varžybų Šiauliuose, kurių metų buvo suformuota stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinė. Jeigu bus galimybių, šiemet rinktinė planuoja vykti dar bent į dvejas tarptautines stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų varžybas užsienyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: