Iš Lvivo grįžęs operos solistas Jonas Sakalauskas: „Ten dabar labai daug baimės, nerimo ir skausmo“

„To, kas vyksta Ukrainoje dabar, mes nematėme gal kokį aštuoniasdešimt metų, bet panašų jausmą išgyvenom 1991-ųjų sausio 13-ąją. Kiekvieno iš jų šeima jau yra paliesta karo. Visi jau turi savo aukų, jau yra praradę savo mylimuosius, namus. Tai pabendravus su ten esančiais jaučiasi jų tas susitaikymas su likimu ir noras priešintis, neįtikėtinas vienybės jausmas. Aišku, ten dabar labai daug baimės, nerimo ir skausmo. Bet visa ta vienybė ir supratimas, kad jie nugalės ir neleis okupantui ateiti į jų žemes, išniekinti jų šeimas, namus tai yra nepakartojamas jausmas“, – pasakoja iš viešnagės Lvive kiek daugiau nei prieš savaitę grįžęs Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas, operos solistas Jonas Sakalauskas.

Garsus vyras didžiausiame vakarų Ukrainos mieste lankėsi trys dienos prieš čia prasidedant rusų apšaudymams. Kovo 13-ąją Rusijos oro antskrydžiai smogė didelei karinei bazei netoli vakarinio Lvivo miesto ir nusinešė ne vieną dešimtį gyvybių.

„Norėjau nuvažiuoti ir nuvežti paramą. Perduoti ją tiesiai į rankas ir susitikti su žmonėmis. Pažiūrėti, kuo galime padėti ir išgirsti iš pirmų lūpų viską, tuo pačiu aptarti bendradarbiavimo galimybes. Mūsų dėmesys ir mūsų ryšys Ukrainai yra labai svarbus, ypač kultūrinis. Todėl turime jį stiprinti. Taigi, susitikom su jų kultūros atstovais ir aptarėm pirmuosius žingsnius”, – savo kelionės tikslais dalinosi Jonas.

Operos solistui sunku patikėti, kad Lvive jis spėjo apsilankyti kai šis miestas dar jautėsi pakankamai ramus. Vis dėlto jis neslepia, kad žmonių drąsa ir atsidavimas savo šaliai palikti abejingų negali: „Jie yra pasiruošę bet kurią sekundę eiti ir atiduoti savo gyvybes ir pasiaukoti. Tai yra neįtikėtina. Baisu, kad tokie jausmai turi pasireikšti tokiomis, karo, aplinkybėmis. Viena vertus, tai kas vyksta yra labai baisu, bet tas jų optimizmas, tikėjimas ir vienybė labai paveikia. Aš, asmeniškai, labai žaviuosi tais žmonėmis ir tauta, kuri taip pasitinka savo negandas. Tai yra žmonės, kurie kovoja ir už mus”, – pasakoja Jonas Sakalauskas.

Anot jo, geriausia ką dabar gali padaryti kiekvienas iš mūsų, tai kuo geriau dirbti savo darbą ir nepasiduoti panikai. Todėl šį šeštadienį operos solistas kviečia visus prie televizijos ekranų, nes BTV projektas „Muzikinė kaukė” pasieks kulminaciją ir žiūrovai sužinos, kurie keturi dalyviai pateks į finalą ir rungsis dėl nugalėtojo titulo. Dar daugiau finale, laimėtoją išrinks žiūrovai, o visi už balsavimą surinkti pinigai bus paaukoti „Blue/Yellow“ organizacijai, kuri rūpinasi pagalba Ukrainai.

Šeštadienį laidoje jūsų laukia daug netikėtumų. Tačiau vienas didžiausių, visiems, ne tik dalyviams, bet ir komisijos nariams buvo tai, kad po Lino Vaitkevičiaus atliktos Eltono Johno dainos drauge uždainavo ir pats Jonas Sakalauskas.

„Su Eltono Johno kūryba susidūriau kai mokiausi akademijoje. Viena iš mano dėstytojų dažnai kartodavo, kad mano balsas tiktų atlikti jo dainas. Todėl prieš dešimt ar dvylika metų paruošiau programą ir dainavau Eltono Johno dainas. Kai išgirdau Liną dainuojant, grįžau laiku atgal ir labai norėjosi užtraukti kartu”, – neslepia Jonas.

Kaip seksis aktoriui Tadui Gryn įkūnyti lietuvių repo žvaigždę OG version? O Eglei Ancevičiūtei tapti pasaulinio lygio žvaigžde Prince? Visa tai ir dar daugiau pamatysite jau šį šeštadienio vakarą, 19.30 val., „Muzikinėje kaukėje“ tik per BTV.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: