Iš neteisėtos apyvartos išimtos kontrabandinės cigaretės

Rugsėjo pradžioje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus pareigūnai iš nelegalios apyvartos išėmė ne vieną dešimtį pakelių rūkalų.

Rugsėjo 4 d. Pasvalio r., Švobiškio k., iš gyventojos pareigūnai paėmė 54 pakelius cigarečių „Fest“, 16 pakelių cigarečių „Minsk Capital“, 18 pakelių cigarečių NZ ir 1 pakelį cigarečių NL su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Rugsėjo 7 d. Pasvalio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai iš nelegalios apyvartos išėmė 18 pakelių cigarečių. Iš Pasvalio r., Švobiškio k., gyventojos pareigūnai paėmė 18 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėtų veikų pradėtos administracinės teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 straipsnio 2 dalį („Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“). Administracinio teisės pažeidimo bylos bus perduotos nagrinėti Pasvalio rajono apylinkės teismui. Už šiuos pažeidimus gresia baudos nuo 289 iki 1 448 eurų su šių prekių konfiskavimu.

Policija primena, kad įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo pakeitimams, Lietuvos Respublikoje draudžiama įsigyti bet kokį kiekį cigarečių, nepaženklintų nustatyto pavyzdžio specialiaisiais ženklias – banderolėmis. O asmenims, neturintiems 18 metų amžiaus, bet kokių tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ar pildomųjų talpyklų) turėjimas yra draudžiamas.

Policija dėkoja pilietiškiems asmenims, pranešantiems apie kontrabandines cigaretes, ir prašo visų gyventojų nelikti abejingų ir apie neteisėtą veiklą vykdančius asmenis pranešti policijai tel. 112 arba anoniminio pasitikėjimo telefonu (8 45) 503 333.

 

Rasa Černauskaitė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: