Iš Panevėžio į Baltarusiją pajudėjo rekordinis krovinys

Šįryt 5.30 val. iš Panevėžyje, Tinklų gatvėje esančios akcinės bendrovės „Montuotojas“ filialo „Montavimo firma Panevėžyje“ gamybinės bazės, pajudėjo rekordinis krovinys – septynios 6 metrų aukščio ir beveik 13 metrų ilgio nerūdijančio plieno cisternos, skirtos Baltarusijos Mogiliovo miesto medienos perdirbimo įmonei. Po gero mėnesio į Mogiliovą iškeliaus dar viena vilkikų vilkstinė su 6 tokiais rezervuarais.

„Montavimo firmos“ vyriausias inžinierius Bronislovas Žiauga JP sakė, kad įmonė atlieka įvairius užsakymus, tačiau šis krovinys yra įspūdingiausias. Užsakymas vykdomas bendrai su UAB „Ekobana“, kuri yra šio projekto administratorė ir iniciatorė.

Anot jo, nors vienas nerūdijančio plieno rezervuaras sveria 18 tonų, ypač įspūdingi jo parametrai. Krovinį veža 7 vilkikai. Koloną lydės ne tik gamintojai ir vežėjai, bet ir policija, kuri kolonos judėjimo metu reguliuos eismą.

B. Žiaugos teigimu, maždaug 700 kilometrų kelionė truks 4-5 dienas. Suskaičiuota, kad net 700 vietose teks pakelti ar net laikinai nukirpti elektros laidus, įveikti kitas kliūtis – į pagalbą bus pasitelkti ir vietos kelininkai, kitos specialiosios tarnybos.

Iš Panevėžio šįryt išvežti rezervuarai judės per Karsakiškį, Kupiškį, Rokiškį, Zarasus, Švenčionis, o tada kirs sieną ir įvažiuos į Baltarusijos teritoriją.

AB „Montuotojas“ vadovas Antanas Katinas neslėpė, kad šio krovinio vertė šiek tiek viršija 1 mln. Eurų, o bendras 13 rezervuarų užsakymas baltarusiams kainuos 2,1 mln. Eurų.

Panevėžiečiai šį baltarusių užsakymą gavo įsipareigoję jį įvykdyti per rekordiškai trumpą laiką – vos 4 mėnesius, prie šio projekto visą šį laiką dirbo per 60 įmonės darbuotojų.

 

www.ccic.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: