Iš Panevėžio išlydėti “Dviračių žygio per žydinčią Lietuvą” dalyviai

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas išlydėjo dviračių žygio per žydinčią Lietuvą dalyvius.

Dviratininkai planuoja filmuoti žydinčią Lietuvą. Nufilmuotą medžiagą Klajūnų klubas skleis 2016 m. kelionėje aplink pasaulį valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti. Gegužę pražydę gražiausi Lietuvos vaizdai, laimėjimai ir žmonės atspindės mūsų šalį pasaulyje.

Sveikindamas dviračių žygio dalyvius meras R. Račkauskas pasidžiaugė prasminga iniciatyva ir prisiminė, kaip pats 1988 m. vasarą dviračiais vežė per Lietuvą Trispalvę: „Prisimenu tą dvasios pakilimą, ašaras žmonių akyse. Tada pavyko Lietuvą pabudinti. Po to ji vėl prisnūdo. Manau, kad dabar jūs atliekate prasmingą žadinimo akciją. Tik šiąnakt grįžau iš Panevėžio miesto partnerio kovojančioje Ukrainoje – Vinycios. Ten kaip niekada supranti, kokie svarbūs patriotiniai veiksmai, iniciatyvos. Tai, ką jūs darote, yra labai reikalinga Lietuvai. Todėl linkiu sėkmės, šiltesnio oro, sveikatos ir gerų įspūdžių“.

Kelionės dalyvius palaimino vyskupas emeritas Jonas Kauneckas: „Tikrai jaučiu, kad Lietuva gražėja. Todėl labai džiaugiuosi, kad ir jūs savo dvasia, entuziazmu, dviračių žygiu prisidėsite prie to, kad Lietuva būtų gražesnė. Išpildysite pagrindinį Lietuvai pagražinti draugijos siekį“.

20 dviratininkų kelias nusidrieks pro 15 savivaldybių: Panevėžio, Pasvalio, Pakruojo, Radviliškio, Telšių, Kretingos, Palangos, Šilutės, Pagėgių, Jurbarko, Kauno, Prienų, Birštono, Trakų ir Vilniaus. Šis “Dviračių žygis per žydinčią Lietuvą”, skirtas Lietuvos atkūrimo 25-mečio garbei ir Lietuvai pagrąžinti draugijos atkūrimo 20-mečiui.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: