Iš tarptautinės operacijos Irake grįžo Lietuvos kariai

Šiandien iš JAV vadovaujamos operacijos „Įgimtas ryžtas“ Irake (angl. US-led operation in Iraq „Inherent Resolve“)  į Lietuvą grįžo  šeši  Lietuvos kariai.  Į Vilnių tiesioginiu skrydžiu iš Danijos jie grįžo Danijos karinių oro pajėgų orlaiviu.  Kariai,  po Vilniaus oro uoste atlikto privalomo patikrinimo termovizoriais, pamatuotavus temperatūrą,  jų laukusiu autobusu buvo išvežioti į karantinavimosi vietas. Kaip ir visi  kiti Lietuvos  kariai, grįžtantys iš tarptautinių komandiruočių,  jie  laikysis  privalomos   14 dienų  saviizoliacijos.

Lietuvos kariai  sugrįžo namo, kai  Danija, kurios kontingento  sudėtyje tarnavo Lietuvos kariai,  priėmė sprendimą išvesti savo karius  iš  Al-Asado  karinės oro bazės  Irake kartu su čia tarnaujančiais kitų šalių kariais, taip pat ir Lietuvos, ir pradėti pasirengimą dalyvauti NATO karinėje mokymo misijoje (angl. NATO Mission Iraq).

Toks sprendimas priimtas misijos Irake vadovybės ir šalių dalyvaujančių koalicijoje bendru sutarimu, kadangi  misijos veikla šiuo metu sustabdyta ir nevyksta  Irako karių mokymai.  Taip pat šiam sprendimui įtakos turėjo visam pasaulyje susidariusi epidemiologinė situacija.

JAV  vadovaujamoje operacijoje „Įgimtas ryžtas“ Irake Lietuva dalyvavo nuo 2017 m. pradžios, operacijoje nuolat išlaikydama šešis karinius instruktorius, kurie rengė vietines saugumo pajėgas. Kariai tarnavo Danijos kontingento sudėtyje šiaurės vakarinėje Irako dalyje esančioje Al Asado karinėje bazėje.

Sugrąžinus  Lietuvos karius iš Irako, Lietuvos įsipareigojimai koalicijos partneriams ir toliau išlieka nepakitę.  

Šiuo metu  Lietuvos kariai dalyvauja dar  dešimtyje  NATO, ES ir Jungtinių Tautų  vadovaujamų tarptautinių operacijų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: