Policijos departamento nuotr.

Išaiškintas nakties sprogimas Šančiuose

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorai išaiškino visuomenės dėmesį prikausčiusį nusikaltimą – naktinį „VW Golf“ sprogimą, nugriaudėjusį Kaune šių metų pirmąjį mėnesį.

Sausio 24 d. apie 02.08 val. Kaune, Medvėgalio g., daugiabučio namo kieme, netoli laiptinės, automobilyje „VW Golf“ įvyko sprogimas, kurio metu dužo langai deformavosi kėbulas. Nedelsiant į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. (dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo). Savininkei (gim. 2001 m.) buvo padaryta apie 7000 eurų žala, o kas tai galėjo padaryti – ji neįtarė.

Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje buvo sudaryta pareigūnų tyrimo grupė, kuri ėmėsi skubių ir profesionalių veiksmų – tyrimo metu buvo išanalizuoti 23 skirtingų vietovių vaizdo stebėjimo kamerų įrašai, identifikuoti pravažiuojantys automobiliai, analizuojamos šių automobilių judėjimo kryptys ir kt. Kriminalistams, siekiant išaiškinti nusikalstamą veiką, teko tirti kelias nusikaltimo įvykdymo versijas, tikrinti asmenis, automobilius, kurių judėjimo kryptys ir laikas sutapo su įvykusiu sprogimu, analizuoti įvairias mobiliojo ryšio telefonų išklotinės, nustatinėjant tuos, kurie galėjo prisidėti prie visuomenėje atgarsį sukėlusio įvykio.

Po nuoseklaus pareigūnų ir prokurorų darbo, tyrime galiausiai buvo nustatyti ir įtariamieji – du anksčiau teisti kauniečiai (gim. 1995 m. ir 1997 m.), kuriems pareikšti įtarimai dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, panaudojant “F 4” klasei priskiriamą pirotechnikos gaminį. Už tai jauniems vyrams gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Policijos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: