Asociatyvi nuotr.

Išaugo sergamumas gripu

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad per savaitę šalyje sergančiųjų skaičius tiek ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), tiek gripu – padidėjo.

NVSC duomenimis, bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis vasario 28 d.– kovo 6 d. siekė 58 atvejus 10 tūkst. gyventojų, vasario 21–27 d. – 55,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Pastarąją savaitę didžiausias gripo ir ŪVKTI rodiklis buvo užregistruotas Telšių apskrityje, mažiausias – Marijampolės apskrityje.

Vasario 28 d.– kovo 6 d. gripas diagnozuotas 63 gyventojams, savaitę prieš tai gripu sirgo 49 asmenys.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo ligoninėse gulėjo 3 asmenys: 2 iš jų priklausė 2–17 metų amžiaus grupei.

2021 metų 9-ą savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 12,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų,  šiemet tuo pačiu metu beveik 5 kartus didesnis – 58  atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 8-ą savaitę 512 ėminių, paimtų COVID-19 ligai nustatyti, buvo tirti ir dėl gripo viruso. Iš jų viename ėminyje rastas gripo virusas (A(H3)).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 8-ą šių metų savaitę iš 77 050 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 2 062 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 99 proc.,  B tipo – 1 proc.).

NVSC specialistai primena, kad gripo sezono metu labai svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei šalia neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į alkūnės linkį – taip rankomis virusų nepernešite ant liečiamų paviršių. Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją telefonu.

NVSC informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: