TV3 nuotr.

Išėjusi į pensiją, meilę lietuvė atrado Lenkijoje: „Tai – svajonių šalis“

Kaimyninė Lenkija vis labiau vilioja lietuvius – vieni čia lanko muziejus, kiti – įspūdingus viešbučius, o dar kiti šalį, jos žmones ir kultūrą pamilsta taip, kad lieka čia gyventi. Būtent meilė į Lenkijos sostinę Varšuvą atviliojo ir šio sekmadienio TV3 laidos „Lietuvis pas lietuvį“ heroję Elžbietą.

Elžbietos Ščitienės vaikystė prabėgo Vilniaus rajone, Grigiškėse. Nors niekada neplanavo išvykti iš Lietuvos, gyvenimo aplinkybės susiklostė taip, kad moteris atsidūrė Lenkijoje. Kurį laiką ji dirbo Lietuvos ambasadoje Varšuvoje, o vėliau, sugrįžusi į Lietuvą, išėjo į pensiją.

Tačiau neilgai trukus, moteris į Lenkiją sugrįžo, o pagrindinė to priežastis – meilė. Tad dabar Elžbieta Varšuvoje gyvena beveik dešimtmetį. Čia ji persikėlė ne viena – kartu su dviem jauniausiais sūnumis. „Žinoma, netrūko ir sunkumų, ir iššūkių, tačiau laikui bėgant puikiai adaptavomės“, – atskleis laidoje Elžbieta.

Tiesa, ji pastebi, kad apie Lenkiją dažnai kuriama daug mitų. Tačiau ne visi jie atspindi realybę. Vienas iš tokių mitų – tai, kad Varšuvoje nėra ką veikti. „Tai – netiesa. Visų pirma, tai yra sostinė, o gyventojų čia tiek, kiek visoje Lietuvoje. Sakau, kad Lenkija – stebuklų šalis, kurioje kiekvienas gali atrasti save, pritapti, ir niekas į tave nebadys pirštais“, – tikins Elžbieta.

Šiandien moteris ne tik smalsiems turistams padeda atrasti Varšuvą ir jos apylinkes, bet užsiima ir kitomis veiklomis – konsultuoja medicinos įrangą gaminančios įmonės specialistus bei dirba nekilnojamojo turto agente Šiaurės Kipre.

Pamatyti, koks gyvenimas verda Lenkijoje, ir pasiklausyti, kaip namus čia rado Elžbieta, atvyks praėjusios laidos herojė Agnė Ručinskaitė ir jos dukra Jasmina.

Viešnios iš Anglijos tikrai turės ką pamatyti Varšuvos senamiestyje – lietuvės lankysis Pilies aikštėje, išvys siauriausią dviaukštį namą visame pasaulyje bei užsuks į įspūdingą Turgaus aikštę. Ar žinojote, kad Varšuvos senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip tobuliausiai po Antrojo pasaulinio karo atkurto sunaikinto turto pavyzdys?

Elžbietos svečių lauks ir ne vienas kulinarinis atradimas – šeimininkė atskleis, kad tradicinis lenkų patiekalas yra visai ne fliakai (liet. lenkiška skrandienė), o pierogi (liet. virtiniai) su įvairiais įdarais. Agnė ir jos dukra Jasmina turės progą paragauti tradicinių virtinių su mėsos, uogų bei varškės įdaru.

„Labai įdomus skonis – to tikrai nesitikėjau. Maniau, kad įdaras bus toks, kaip mūsų koldūnų“, – lygindama virtinius su Lietuvoje mėgstamu patiekalu stebėsis Agnė.

Tačiau įspūdingiausia kelionės dalis dar tik lauks – Elžbieta savo viešnioms suorganizuos pasimatymą su garsiu Lenkijos aktoriumi bei režisieriumi Michaliu Chorosinskiu, kuris šiuo metu seriale „Karalių karūna“ vaidina kunigaikštį Vytautą.

„Man didelė garbė vaidinti kunigaikštį Vytautą seriale „Karalių karūna“. Tuo labiau, kad Vytautas kartu su Jogaila istorijoje kūrė bendrą žemėlapį. Tik labai svarbu per daug į vaidmenį neįsijausti“, – sakys aktorius, o žiūrovai sužinos to priežastį.

Populiarus, didelio gerbėjų dėmesio sulaukiantis, tačiau iš arti labai paprastas žmogus Michalis viešnioms paliks didelį įspūdį – jos nepraleis progos kartu su aktoriumi įsiamžinti asmenukėje.

Galiausiai Agnės ir Jasminos viešnagę Varšuvoje vainikuos dar viena kulinarinė patirtis – Agnė pakvies jas į tikrų tikriausią lenkišką turgų. Čia lietuvės apžiūrės įvairias prekes ir paskanaus to, ko tiesiog privalu paragauti Lenkijoje – spurgų!

Daugiau nematytų Lenkijos spalvų – laidoje „Lietuvis pas lietuvį“, sekmadienį, 17.20 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: