Įsibėgėjo ežerų įžuvinimas

Tvenkinių ir ežerų įveisimas dažniausiai atliekamas kovo pabaigoje ir balandžio mėnesiais, kai vanduo įšyla iki 7-9 °C. Ankstyvesnis įveisimas netinkamas žuvims, nes joms kyla stresas, sumažinamas atsparumas ligoms ir tai gali sukelti jų žūtį. Ilgas įveisimo darbų atidėliojimas, kartu su temperatūros padidėjimu, pablogina žuvų transportavimo sąlygas, taip pat skatina žuvų ligų vystymąsi. Dažnai vėlyvas žuvų įveisimas neįmanomas dėl įveisiamų žuvų trūkumo (žuvivaisos įmonės negali laikyti žuvų įveisimui ženkliai pakilus vandens ir oro temperatūroms).

Vadovaujantis Žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planais, Rokiškio rajono vandens telkinių nuomininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, taip ir šiais metais vykdė ežerų ir tvenkinių įžuvinimo darbus. Per pirmas tris įžuvinimo dienas į 20 nuomojamų ežerų buvo įleista 69 716 vnt. ir į 2 nuomojamus tvenkinius – 820 vnt. lydekų lervučių, kurios buvo išaugintos UAB „Vasaknos“ žuvininkystės tvenkiniuose. Žuvų įveisimo kontrolę Rokiškio rajono agentūros pareigūnams padėjo vykdyti Panevėžio RAAD GGAI pareigūnai, kurie dalyvavo įžuvinant 8 Rokiškio LMŽD (Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos) ežerus.

Prieš pradedant žuvų įveisimo darbus, pagal nustatytą tvarką, RAAD pareigūnai, kontroliuojantys žuvų įveisimą, patikrino, ar tos rūšies žuvų įveisimas tame vandens telkinyje numatytas valstybiniame žuvų įveisimo plane arba žvejybos ploto naudotojo plane, ar yra įsakymo dėl veterinarinio patvirtinimo kopija, taip pat faktinį žuvų kiekį ar svorį, jų įsigijimo dokumentus, Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščius arba veterinarijos sertifikatus.

Svarbus žuvų auginimo etapas yra įveisimo medžiagos transportavimas nuo žuvų augintojo iki nuosavo tvenkinio ar ežero. Žuvys turi būti pervežamos gerai deguonies prisotintame vandenyje. Geriausiai tam tinka polietileniniai maišai. Maišai turi būti pervežami atsargiai, padėti ant minkštų užtiesalų, kad išvengti sienelių pradūrimo ir pridengiant nuo saulės, kad nepakiltų vandens temperatūra juose. Žuvis kraunant ir iškraunant turi būti suvienodinta talpų ir vandens temperatūra (galimas skirtumas iki 2-3 °C). Talpos turi būti švarios, o pervežimas be jokių sustojimų. Žuvys išleidžiamos į vandenį atsargiai ir mažomis porcijomis, stebint jų judesius.

Vandens telkinių nuomininkai, kurie vykdo įžuvinimą laikosi šių rekomendacijų. Tikimės, kad ir visi kiti vandens telkinių nuomotojai dar suskubs įžuvinti nuomojamus vandens telkinius.

 

Irina Andriuškevičienė

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: