Įsigyti, patvirtinti ir pratęsti verslo liudijimus patogiausia internetu

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad šiais metais verslo liudijimus jau įsigijo beveik 3 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų. Šiuo metu populiariausi verslo liudijimai prekybai ne maisto produktais (625 gyventojai) ir leidžiantys užsiimti kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla (560 gyventojų).

2015 metais Panevėžio apskrityje verslo liudijimus įsigijo beveik 7300 gyventojų. Iš viso verslo liudijimus įsigiję gyventojai valstybės biudžetą papildė didesne nei 488 tūkst. eurų suma.

Įsigydami verslo liudijimus kai kurie gyventojai gali pasinaudoti lengvatomis, kurias nustato savivaldybės. 2015 metais Panevėžio apskrityje lengvatomis pasinaudojo beveik 4600 asmenų. Bendra lengvatų suma viršija 220 tūkst. eurų.

Įsigyti verslo liudijimus gyventojai gali internetu, užsukę į Mokesčių inspekciją, taip pat dokumentus siunčiant paštu. Gyventojams, taupantiems laiką rekomenduojama verslo liudijimą įsigyti naudojantis internetine Valstybinės mokesčių inspekcijos sistema Mano VMI.

„Įsigydamas verslo liudijimą internetu, gyventojas taupo savo laiką ir išteklius: nereikia laukti eilėse, taip pat išvengiama vykimo į Mokesčių inspekciją išlaidų. VMI teikiamos elektroninės paslaugos yra patogios, lengvai valdomos“, – sako Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Darius Kučinskas.

Išsiimti verslo liudijimą elektroniniu būdu galima prisijungus prie asmeninės mokesčių mokėtojo erdvės – Mano VMI, kuri pasiekiama per VMI svetainę, adresu www.vmi.lt. Prisijungimo būdai tokie patys kaip teikiant deklaracijas elektroniniu būdu. Prisijungęs mokesčių mokėtojas norintis vykdyti veiklą, bet kuriuo metu gali pateikti prašymą išduoti naują verslo liudijimą, jį pratęsti, keisti ar nutraukti, leisti save įrašyti į kitų asmenų verslo liudijimą, pateikti papildomus trūkstamus duomenis ir dokumentus, atsispausdinti verslo liudijimo duomenis ir kt.

Gyventojai, norintys praktiškai pasimokyti išsiimti verslo liudijimą elektroniniu būdu, gali atvykti į bet kurį Mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių ir pasinaudoti laisva interneto prieiga – čia dirbantys specialistai gyventojui patars ir parodys, kaip geriausia tai padaryti. Taip pat galima pasinaudoti elektroniniu vedliu, kuris žingsnis po žingsnio parodys, kaip įsigyti, pratęsti ar nutraukti verslo liudijimą (nuoroda https://www.vmi.lt/cms/verslo-liudijimo-isdavimas/-pratesimas/nutraukimas ).

„Norime priminti, kad vykdant individualią veiklą ne tik būtina ją įregistruoti įsigyjant verslo liudijimą arba išsiimant individualios veiklos pažymą. Taip pat privalu apskaityti gaunamas pajamas, jas deklaruoti ir sumokėti priklausančius mokesčius į biudžetą“, – sako D.Kučinskas akcentuodamas, kad per 2015 metus gautas pajamas deklaruoti reikės iki šių metų gegužės 2 d.

Visą reikiamą informaciją mokesčių klausimais fiziniai ir juridiniai asmenys gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: