Įsimintinos istorijos, pilietiškumo, literatūros pamokos Biržų pilyje, minint partizano-poeto Broniaus Krivicko- Vilniaus 100-ąsias gimimo metines

Lapkričio 15 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla“, įsikūrusiame Biržų pilyje, vyko respublikinio eilėraščių konkurso „Nutrupėjęs sonetas“, skirto poeto, partizano Broniaus Krivicko- Vilniaus 100-osioms gimimo metinėms paminėti, baigiamasis renginys. 

Renginyje, kurį galima pavadinti puikiomis istorijos, pilietiškumo, literatūros pamokomis, kartu su kitais respublikos moksleiviais dalyvavo ir penki Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniai- jaunieji poetai.

Edukacinėje programoje „Kai rausvom strėlėm prapliupo rytas“, kurią pokario laikotarpiui skirtoje salėje vedė muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, konkurso dalyviai  kartu su savo mokytojomis ne tik išklausė išsamaus pasakojimo apie partizanų gyvenimą, Broniaus Krivicko veiklą, bet ir patys analizavo jo biografiją, poeziją, šifravo užkoduotus tekstus ir savo įžvalgas pristatė kitiems. Užduotys nebuvo lengvos, tačiau įdomios, informatyvios, leidžiančios pajusti pokario dvasią, partizanų išgyvenimus. 

Antroje renginio dalyje, kuri vyko arsenalo salėje, įsimintiną literatūros pamoką vedė literatūralogas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bibliotekos rankraštyno vedėjas, Broniaus Krivicko kūrybos tyrinėtojas ir jo raštų rengėjas Virginijus Gasiliūnas. Įtaigia kalba jis ne tik puikiai išaiškino gero soneto, eilėraščio privalumus, bet ir atskleidė , kuo Bronius Krivickas svarbus Lietuvai, kuo jis išsiskiria iš savo kartos rašytojų, kaip jo kūryba leidžia suprasti tai, ką jautė tie, kurie išėjo kovoti už laisvę. Literatūralogo kalbą papildė Biržų gimnazisčių jautriai dainuojamos partizanų dainos. 

Muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius diplomais, padėkomis, atminimo dovanėlėmis apdovanojo visus konkurso dalyvius, tačiau turbūt didžiausia dovana visiems buvo dalyvavimas šiame renginyje. Belieka tik padėkoti organizatoriams ir palinkėti daugiau tokių renginių. Buvo šaunu.

Aušra Vaitkienė, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams  su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: