Išleidžiama pirmoji Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos laida

Pirmuosius mokslo metus baigia Panevėžio ekonomikos ir verslo akademija (PEVA). Ją  įkūrė Panevėžio miesto savivaldybė, M. Romerio universitetas ir 5-oji gimnazija, siekdami sudaryti geresnes sąlygas ugdyti mokinių verslumo ir finansinio raštingumo kompetencijas.

Pirmuosius PEVA mokslo metus pradėjo daugiau kaip 100 mokinių iš J. Balčikonio, 5-osios, J. Miltinio, V. Žemkalnio ir „Minties“ gimnazijų. Mokslo metus baigė 57 jaunuoliai. Gegužės 27 d. jiems bus įteikti PEVA baigimo pažymėjimai. Mokslo metų baigimo šventė vyks nuotoliniu būdu, o rugpjūčio pradžioje planuojama organizuoti 3 dienų stovyklą geriausiems absolventams.

2019–2020 mokslo metais vyko 12 paskaitų, iš jų 4 – nuotoliniu būdu. Apie asmeninių finansų valdymą, pinigus ir jų vertę, marketingo triukus, verslo kūrimo pradžią ir iššūkius, intelektinės nuosavybės apsaugą internete, elektroninius pinigus ir pan. dėstė M. Romerio universiteto  Ekonomikos ir verslo fakulteto lektoriai, patyrę verslininkai, Lietuvos banko atstovai. Patirtimi dalijosi ir į mokinių klausimus atsakė Alytaus ir Panevėžio verslo įmonių vadovai: AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius,  „Vita Group“ direktorius Šiaurės Europos regionui Vladislavas Gunevičius, nuotykių parko „Tarzanija“ įkūrėjas  Mindaugas Aldonis.

Kadangi pirmieji PEVA metai buvo sėkmingi ir produktyvūs, akademijos veiklą planuojama tęsti ir kitąmet. Rudenį gimnazistai vėl bus kviečiami registruotis.

Primename: PEVA užsiėmimai skirti vyresniems kaip 16 metų jaunuoliams. Jie mokosi ekonomikos, finansų, verslo organizavimo žinių pradmenų ir karjeros valdymo įgūdžių, lavina kritinį mąstymą, gebėjimus vertinti ekonomikos ir verslo pasiekimus. Programos trukmė – vieni mokslo metai. Paskaitos – kas antrą šeštadienį 5-ojoje gimnazijoje. Mokiniams visi PEVA užsiėmimai nemokami.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: