Isos slėnio paslaptys

Panevėžio m. pietinė vietos bendruomenė organizavo išvyką į Krekenavos regioninį parką ir Č. Milošo tėviškę. Pagrindinis kelionės tikslas- apsilankymas Č. Milošo, žymaus lenkų poeto, intelektualo, Nobelio literatūros premijos laureato, vieno iškiliausių XX a. Europos ir Amerikos modernizmo autorių, tėviškėje.

Šį kartą į kelionę išsiruošę miesto senjorai drauge su atostogaujančiais anūkais pirmiausia apsilankė Krekenavos informacijos centre. Pasivaikščiojo po edukacines erdves, nepabijojo net į apžvalgos bokštą įkopti. Pasižvalgę po Krekenavos miestelį pasukome Šatenių link.

Pirmoji stotelė-Šventybrastys, kuriame yra 1863 m. Sukilėlių slėnis ir kapinės, taip pat Č. Milošo senelių kapas. Pasigrožėję kalvotomis apylinkėmis vykstame į Šetenius. Vaikštome po rašytoją menančias vietas, klausomės bičių dūzgesio liepose ir pasakojimo apie rašytoją, jo meilę Lietuvai. Šiurpą kelia pasakojimas apie knygoje aprašytą savižudę ir tai, kokiu būdu buvo pasiekta ramybė.

Grįžę iš kelionės dar kartą į rankas imame Č. Milošo knygą „Isos slėnis“ ir į knygos herojus ir aprašytas vietoves žvelgiame naujomis akimis. Išgirdome, kad knygą galima skaityti daug kartų ir kaip tame aprašytame Isos (tikrumoje tai yra Nevėžio slėnis) slėnyje ir jo apylinkėse surasti vis naujų detalių. Bandysime spėti šias gamtos ir žmogaus sukurtas paslaptis.


Panevėžio m. Pietinės vietos bendruomenės tarybos narė Zita Kazlauskienė

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: