Įspūdinga išvyka į Labanoro girią

Ąžuoliečiai, gamtasauginės mokyklos mokiniai, jau penktą kartą laimėję Žaliąją vėliavą, kartu su floristikos būrelio „Gabija“ vadove Daiva Bauboniene ir Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ vadovu Romu Kupčinsku vyko į Labanoro girią.

Jaukiame gamtos kampelyje pamoką vedė gamtininkas Andrejus Gaidamavičius. Jis labai įdomiai pasakojo apie rastus grybus, augalus, medžius. Vesdamas klaidžiais Labanoro girios takais sustojo prie skruzdėlyno ir pasakojo apie skruzdėlių gyvenimą. Buvo be galo įdomu klausytis apie jų vystymąsi, gebėjimus, vaidmenis kolonijoje. Mokiniams buvo skirta užduotis surasti sveiką medį, į kurį kėlė atsivežtus inkilus zylėms. Buvo malonu išgirsti iš gamtininko gražius žodžius apie profesionaliai pagamintus inkilus. Vėliau A.Gaidamavičius papasakojo apie vilkus ir mokė staugti. Pasirodo, yra 8 garsai vilkams privilioti.

Žygiui artėjant į pabaigą, mokiniai ir vadovai entuziastingai lipo į apžvalgos bokštą. Koks nuostabus atsivėrė gamtovaizdis! Visi dalyviai patyrė puikių emocijų. Nuvykę į Žvejų muziejų ąžuoliečiai ragavo nuostabią kultūros paveldo žuvienę, kuri buvo ypatingo skonio.Pati linksmiausia žygio dalis buvo prie Labanoro ežero. Mokiniai kepė dešreles, juokavo, žaidė.

Nuostabūs  ekskursijos vadovai ir gidas praplėtė  žinias apie gamtą.Tai buvo ne tik kelionė, bet ir nepakartojamas nuotykis kiekvienam mokiniui.

Smiltė Vaitiekūnaitė, Austėja Germanaitė, 5b klasės mokinės, gamtosauginio būrelio dalyvės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: